Bir Teknoloji Hamlesi

Exxen Neden Boykot Ediliyor?

0 354

Acun Ilıcalı’nın öncülüğünde kurulan Exxen, son zamanlarda oldukça fazla gündeme gelen bir platformdur. Exxen izleyici karşısına çıktığı günden bu yana farklı konularda eleştireler almıştır. Acun Ilıcalı, kanalına yapılan eleştiriler karşısında ise gerekli açıklamaları yapmıştır. Exxen bazı kişiler tarafından oldukça fazla sevilirken bazıları tarafından da boykot edilmiştir.

Peki, Exxen neden boykot ediliyor? Boykotun sosyal medyada yoğun olarak devam etmesi, Exxen hakkında eleştirilerin daha da yoğunlaşmasına neden olmaktadır. Exxen’in boykot edilme sebebi ise kanal ile bağlantılı bir durum değildir. Boykota neden olan olay tamamen Exxen dışında gelişen bir durumdur. Ancak boykotun sosyal medya üzerinden başlatılması, hızlı bir gelişme göstermesine neden olmuştur.

Boykota Neden Olan Olay Nedir?

Exxen’in boykot edilmesine neden olan olay, Mesut Özil’in Fenerbahçe’ye transfer edilmesidir. Mesut Özil geçtiğimiz günlerde oldukça fazla konuşulan bir futbolcu olmuştu. Yakın zamanda Fenerbahçe’ye geçen ünlü futbolcu, Exxen platformunun boykot edilmesinin de temel sebebi olmuştur. Çünkü Acun Ilıcalı’nın bu transferin gerçekleşmesi için çalıştığı ortaya çıkmıştır. Bu olay üzerine Acun Ilıcalı’ya karşı sosyal medya üzerinden bir boykot başlatılmıştır.

Exxen Neden Boykot Ediliyor?
Exxen Neden Boykot Ediliyor?

Acun Ilıcalı’nın Boykota Cevabı Ne Olmuştur?

Başlatılan boykotun sonucunda gözler Acun Ilıcalı’nın yapacağı açıklamaya çevrilmiştir. Acun Ilıcalı her ne kadar bu durumla bir ilişkisi olmadığını ve tüm kararların Ali Koç tarafından alındığını açıklasa da boykotu durdurmaya yeterli olmamıştır.

Boykot Exxen Üzerinde Nasıl Bir Bırakmıştır?

Henüz yakın zamanda hayatımıza giren Exxen’in böyle bir boykotla karşı karşıya kalması hiç hoş olmamıştır. Exxen’e karşı yapılan bu boykot, Exxen kullanıcılarını da olumsuz etkilemiştir.

Boykotun Kapsamında Exxen Dışında Neler Vardır?

Aslında Acun Ilıcalı’ya karşı başlatılan boykot, sadece Exxen’i hedef almamıştır. Bunun yanında yine Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu TV8 kanalı da bu boykot içerisinde yer almaktadır.

Boykot Kimler Tarafından Yapılmıştır?

Sosyal medya üzerinden bu boykotu yapan kişilerin çoğu başta Galatasaray taraftarlarıdır. Bunun yanında diğer futbolseverlerde bu boykota katılmışlardır. Daha sonra diğer kullanıcıların da bu boykota katılmasıyla olay daha da büyümüştür. Atılan tweetlerde başta Exxen hedef alınmıştır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku