Bir Teknoloji Hamlesi

Minecraft Kamp Ateşi Yapımı

0 610

Minecraft uzun yıllardır oynanan bir oyun olsa da her sene yeni güncellemeler getiren bir oyun firmasına sahiptir. Son zamanlarda gelen güncelleme ile minecraft kamp ateşi yapımı mümkün olmuştur. Minecraft kamp ateşi hakkında bilmeniz gereken her şeye bu yazıdan ulaşabilirsiniz.

Minecraft Kamp Ateşi Ne İşe Yarar

Minecraft’ın güncellenen 1.14 sürümü ile birlikte gelen bu yeni özellik, yemek pişirmenize ve çevrenize bir miktar ışık saçmanıza imkân veriyor. Kamp ateşinin yaydığı bu ışığın yarı çapı yaklaşık 15 blok olmakla beraber kamp ateşinin içerisine düşen canavarlar ciddi miktarda hasar alırlar. Kurduğunuz ateşin etrafında zombi veya iskelet doğması mümkün olmasa da uzakta doğarak kamp ateşinize yaklaşmaları oldukça olağandır. Bu canavarların kamp ateşine düşmesini sağlayarak hasar almalarına sebep olabilirseniz kampınıza gelen canavarlardan kurtulmuş olacaksınız.

Minecraft Kamp Ateşi Yapımı 2021

Mincraft’ta kamp ateşi yapmak için 3 farklı eşyaya ihtiyacınız olacaktır. Bu eşyalar üç adet kütük, üç adet çubuk ve bir adet kömürden ibarettir. Eşyalar elinizde bulunuyorsa yapmanız gereken şey çalışma masasını açmaktır. Dizilim olarak ise en alt sıraya elinizde bulunan üç kütüğü yerleştirmektir, elinizde zaten üç tane kütük bulunduğundan en alt sırayı kaplamış olacaksınız. Bu üç kütüğün hemen üstüne elinizde bulunan üç adet çubuğu da koyduktan sonra en üstte bulunan üçlü karenin ortasına bir kömür yerleştirmelisiniz.

Minecraft Kamp Ateşi Yapımı 2021
Minecraft Kamp Ateşi Yapımı 2021

Bu işlemi bitirdikten sonra kamp ateşiniz hazır olacaktır. Bu arada minecraft maden fırını yapımı rehberimizde mevcut.

Minecraft Kamp Ateşinin Özellikleri Nelerdir?

Kolay bulunan malzemelerle kolay bir şekilde yapabileceğiniz Minecraft kamp ateşinin birçok yararı ve özelliği bulunur, bunla şu şekilde listelenebilir:

  • Kamp ateşinin ışığı 15 blokluk alana ışık saçacağından bu alan içerisinde canavarların doğması engellenmiş olur.
  • Ateşin içerisine düşen canavarlar hasar aldığından canavarlardan kurtulmak ve kendinizi korumak için de ateş yakabilirsiniz.
  • Kamp ateşinin içine düştüğünüzde hasar alırsınız ancak kamp ateşine eklediğiniz yiyecekler uzun süre bekleseniz de kömürleşmiyor.

Bahsedilen bu avantajlarından dolayı Minecraft’ta gelişmek amacıyla kamp ateşi yapılmalıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku