Bir Teknoloji Hamlesi

Youtuberler Hangi Video Düzenleme Programını Kullanıyor?

0 272

Youtuberlar, yapmış oldukları kaliteli videolar ile tüm dikkatleri üzerlerine çekmeyi başarıyorlar. Bu kadar kaliteli videoları hazırlanmasında çeşit çeşit video düzenleme programları kullanılıyor. Genel olarak insanların aklında youtuberler hangi video düzenleme programını kullanıyor? Sorusu canlanıyor.

Youtube üzerinde içerik üreten kişiler, birbirinden farklı montaj programları kullanıyorlar. Bu programların en başında Sony Vegas Pro geliyor. Ayrıca yeni başlayan kişilerse Camtasia Studio programını kullanıyor.

Youtuberlar Hangi Video Programını Kullanıyor?

Youtuberların kullandığı video programları, videoların daha kaliteli ve daha zengin olmasını sağlar.

Genellikle kullanılan video programları şunlardır;

  • Sony Vegas
  • Camtasia Studio
  • Adobe After Effects
  • Movavi Video Editör
  • Filmora

Genel olarak youtuberlar tarafından kullanılan video düzenleme programları bu şekilde sıralanıyor. Bunların yanı sıra youtuberlar, ses programları da kullanarak videolarının daha kaliteli bir sese sahip olmasını sağlarlar.

Youtuberler Hangi Video Düzenleme Programını Kullanıyor?
Youtuberler Hangi Video Düzenleme Programını Kullanıyor?

Youtuberların Kullandığı Ses Programı

Daha kaliteli ses için kesinlikle ses programlarına ihtiyaç duyuluyor. Özellikle youtuberlar tarafından çeşitli ses programları kullanılıyor. Bu programlar sayesinde daha kaliteli sesler ortaya çıkartılıyor.

Youtube video üreticileri tarafından kullanılan ses programları şunlardır;

  • Audacity
  • Ardour
  • Ocenaudio
  • Acoustica
  • GarageBand

En kaliteli sesin sağlanması için bu programlardan bir tanesi youtuberlar tarafından kullanılıyor. Bu programlar sayesinde seslerdeki cızırtılar ve arkadan gelen sesler temizlenmiş oluyor.

Hangi Video Düzenleme Programı?

Video düzenlemesi yapacak olan kişilerin en çok merak ettiği konu hangi programı kullanması gerektiği yönde oluyor. Yeni başlayan kişilerin ilk olarak Camtasia Studio üzerinde çalışmaları gerekiyor. Bu program sayesinde video düzenleme işlemi kolayca öğrenilmiş olur.

En İyi Video Montaj Programı

Video montaj programları arasında en iyi ‘Adobe After Effects’ olarak belirlenmiştir. Bu program sayesinde videonun her türlü düzenlenmesi uzman bir şekilde yapılabilir. Çeşitli efektler ve ışıklar, yine bu video üzerinden sağlanır.

Movie Maker Kullanımı

Youtuberlar tarafından Movie Maker programı da kullanılıyor. Son derece kolay kullanımı olan bu program sayesinde, en kaliteli videolar kısa sürede üretiliyor.

Movie Maker kullanımı, son derece kısa sürede öğrenilebilecek bir programdır. İnternet üzerinde yer alan videolar sayesinde, oldukça hızlı bir şekilde kullanımını kavrayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku