Bir Teknoloji Hamlesi

Valorant HWID Ban Nedir

0 290

Valorant ücretsiz bir oyun olması, dünya genelinde hızla popülerleşmesine sebep oldu. Valorant HWID Ban nedir diyen oyuncu sayısıda artmaya başladı Oyun içi hilelerin çoğalmasının ardından, Valorant’ın yaratıcısı Riot Games, hileleri engelleyecek bir yazılım geliştirdi ve oyuna tanımladı. Bu sistem ile Riot Games, hileye başvuran kişileri engelleyecek donanım banı uygulamasına gitti. İsmi HWID ban olan bu donanım banı sayesinde, aynı sistem üzerinden, farklı hesaplarla tekrar oyuna giriş yapan kişileri de tespit edebiliyor ve oyundan uzaklaştırabiliyor.

Valorant HWID Ban Kalkar Mı?

Valorant tarafından geliştirilen Vanguard HWID ban oyun güvenliğini sağlayan bir anti hile yazılımıdır. Diğer anti hile yazılımlarından daha farklı bir çalışma şekline sahiptir. Eğer bilgisayarda Valorant oyunu yüklüyse, bu yazılım 7/24 arka planda çalışır ve denetim sağlar. HWID ban donanımsal bir ban olduğundan dolayı kaldırılması oldukça zordur. Bu banın kaldırılması için başvurulabilecek yöntemler;

  • Spoofer,
  • Sanal Makine,
  • Anakart Değişikliği,

Bu çözümler, HWID ban için kesin çözüm üretmemektedir. Spoofer, bileşenlere geçici olarak yeni bir seri numarası vermeye yarar. Fakat internet ortamında güvenli bir spoofer bulmak oldukça zordur. Rastgele indirilen bir spoofer, her sistemde çalışmaz. Ek olarak güncel spoofer fiyatları oldukça pahalıdır. Eğer satın alınan spoofer sistemde çalışmazsa, ödenen ücret tamamen çöp olabilmektedir.

[affiliate_news id=”535″]

Valorant HWID Ban Nedir

HWID ban, donanımsal bir ban sistemi olduğu için, ilgili donanım değişikliği yapılarak bu banın önüne geçilebilir. Fakat HWID sisteminin hangi donanıma ban attığı net olarak bilinemediği için, bu yaklaşım da oldukça zor bir çözüm olacaktır.

Valorant HWID Ban Nasıl Kaldırılır

Valorant’ın oyunculara uyguladığı ban, genel olarak 3 veya 5 ay gibi bir süreyi kapsar. Hiçbir oyuncuya sınırsız ban atmayan Valorant, oyuncuların yaptıkları hatayı düşünmeleri ve sonuçlarını iyi analiz edebilmeleri için zaman tanır.

Bu şekilde oyuncular, tekrar aynı hataya düşmeme şartıyla, ilgili süreler dahilinde bandan kurtulabilir ve oyuna tekrar giriş yapabilir. Bu sorunla karşı karşıya kalmamak için, oyun içinde herhangi bir hileye başvurmaktan uzak durulmalıdır. Hileye başvuran oyuncuların, uzun süreler dahilinde oyundan uzaklaştırılacağı ve farklı hesaplar açsalar dahi oyuna giremeyecekleri unutulmamalıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku