Bir Teknoloji Hamlesi

Roblox İndirme Kaç Gb

0 345

8 ve 18 yaş arası kişileri hedefleyen bir MMOG oyunu olan roblox, gün geçtikçe daha da popüler bir hale gelmeye başladı. Bu sebeple internette Roblox hakkında yapılan araştırmalar da çoğaldı. Kullanıcılar genellikle Roblex nasıl oynanır, Roblox ne kadar yer kaplar, roblox indirme kaç gb gibi soruları sormaya başladı. Roblox hakkında tüm merak ettikleriniz alt başlıklarda ayrıntılı bir şekilde verilmiştir.

Roblox Nedir?

Roblox 8 ve 18 yaş arasındaki kişileri hedefleyen bir oyundur. Roblox oynayarak kişiler, diğer kullanıcıların da girebileceği forma sahip olan blokların, boyut ve şekilleriyle oynayarak yeni bir dünya yaratırlar. Yeni nesil bir lego oyunu olarak karşımıza çıkan Roblox, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye genelinde de olumlu yorumlar almıştır. Türkiye genelinde binlerce kişi tarafından oynanmaktadır.

Roblox İndirme Kaç Gb
Roblox İndirme Kaç Gb

Roblox Ücretsiz Mi?

Çok oyunculu ve karmaşık bir oyun oluşturabilme içeriği ile Roblox, tamamen ücretsiz bir oyundur. Roblox Corporation tarafından 2005 yılında piyasaya sürülmüştür.

Roblox Kaç GB

Roblox indirebilmek için en az 20 MB boş alanın olması gerekir. 3 boyutlu bir oyun olan Roblox, bu özelliği düşünüldüğünde oldukça az bir alana gereksinim duyar.

Roblox Sistem Gereksinimleri

Roblox oynamak için gereken sistem gereksinimleri şöyledir;

  • PC= Windows 7,8,10 (Masaüstü Mod)
  • Mac= Roblox istemcisi 10.7 veya üzeri, Roblox Studio macOS 10.10 ya da üzeri,
  • Mobil= Android 4.4 ve üzeri, IOS 8 ve üzeri,
  • Chrome OS= Sürüm 53 ya da üzeri sürümler, (oynayabilmek için cihazda Google Play Store’un etkinleştirilmesi şarttır)

Roblox Kayıt Ol

Roblox oyununa resmi internet sitesi üzerinden kayıt olunabilir. Kullanıcı adı, yaş ve cinsiyet kişi bilgilerin doldurulmasının ardından “Sign Up” butonu ile hızlı bir şekilde kayıt işlemleri gerçekleştirilebilir.

Roblox İndir

Roblox resmi web sitesi üzerinden kayıt işleminin gerçekleştirilmesinin ardından, kullanıcı profili ekranda görüntülenir. “Games” seçeneğinden oyunun indirme bağlantısına ulaşılabilir ve “download” seçeneği ile kurulum dosyası hemen indirilebilir. Roblox, bilgisayara, telefona ve tablete indirilebilir ve kurulabilir. Roblox, sistem gereksinimlerini karşılayan her cihazda, sorunsuz bir şekilde oynanabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku