Bir Teknoloji Hamlesi

Zulada Mikrofon Açma

0 4.331

Zula, piyasaya sürüldüğü ilk günden itibaren hem Türkiye’de, hem de dünyanın farklı ülkelerinde tüm oyun severler tarafından benimsenmiş bir oyundur. Zula’da, özellikle sabotaj moduna maç yapanlar için, takım içi konuşma yapmak oldukça önemlidir. Önceki sürümlerinde bulunmayan bu takım içi konuşma özelliği, Zula v1.28 güncellemeyi ile oyuna getirilmiştir. Oyuncuların merak ettiği zulada mikrofon açma ile ilgili ayrıntılar alt başlıklarda incelenebilir.

Zula Rekabet Sesli Konuşma

Zula oyununda en çok tercih edilen mod şüphesiz rekabet modudur. Rekabet modunda A ve B bölgelerine bomba kuran veya kurulan bombayı çözmeye çalışan takımlar, ses sohbet özelliği ile daha iyi koordine olur.

Zulada Mikrofon Açma
Zulada Mikrofon Açma

Zulada Sesli Sohbet Açma

Zula oynarken sesli sohbeti açmak için, bas konuş özelliğini aktif edecek bir tuş atamasının yapılması gerekir. Bunun yanı sıra, takım arkadaşlarının sesiyse herhangi bir özellik tanımlamaya gerek kalmadan, oyun başladığı andan itibaren iletilir. Rekabet modunda oyuna devam ederken. “P” tuşuna basılarak takım sesli sohbeti sessize alınabilir.

Zula Mikrofon Açma Tuşu

Zula rekabet modunda aktif bir şekilde kullanılan sesli konuşma özelliğinde, atanan tuşun kolay erişilebilecek bir tuş olmasına dikkat edilmelidir. Oyunun heyecanlı atmosferinde, dikkat faktörü oldukça önemlidir. Bu sebeple, kolay basılamayacak bir tuşa atanan mikrofon, dikkat bozukluğu yaratabilir ve oyunun kaybedilmesine neden olabilir.

Zula Sesli Konuşma Nasıl Açılır

Zula oyun konseptinde, takım içi sesli konuşma oldukça büyük bir öneme sahiptir. Bu özelliği etkinleştirmek için izlenecek adımlarsa şöyledir;

  • İlk olarak “Ayarlar” bölümüne gidilir,
  • Ayarlar bölümünde oyun içi tuş atamalarının yapıldığı panele giriş yapılır,
  • Panelin alt kısımlarında bulunan “bas-konuş” özelliğine herhangi bir tuş atanır,

Bas-konuş özelliğine klavye üzerinden herhangi bir tuş atandığında, oyun içinde o tuşa basılı tutularak, tüm takım ile konuşulabilir.

Zulada Sesli Konuşma Nasıl Yapılır

Zulada sesli konuşma rekabet moduna aktif bir şekilde kullanılan bir özelliktir. Oyun başladığı andan itibaren, oyuncular takım içi olmak şartıyla sesli sohbet edebilir. Takıma ses iletebilmek için bas-konuş özelliği atanan tuşa konuşma süresince basılı tutmak yeterlidir. Konuşma sona erdiğinde ise tuş bırakılır. Bas-konuş tuşuna basılmadığı sürece, ses takıma iletilmeyecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku