Bir Teknoloji Hamlesi

Minecraft Taş Kesici Yapımı

0 645

Minecraft taş kesici yapımı oyuncuları biraz zorluyor. İngilizce ismiyle stonecutter olarak geçen Minecraft taş kesici, şekilli ve güzel taşlardan oluşan evler yapmak isteyen minecraft oyuncuları için biçilmiş kaftan. Oyunun güncellenen son sürümünde yer alan bu eşya oyuna daha şık ve çekici bir görünüm kazandırmaya yardımcı oluyor. Yaptıkları yapıların hoş gözükmesini isteyen Minecraft oyuncuları ise minecraft taş kesicisi nasıl yapılır hakkında araştırmalar yapıyor.

Minecraft Taş Kesici Yapımı

Taş kesici yapabilmek adına ihtiyacınız olan malzemeler iki çeşittir ve bunlar bir adet demir külçesi ile üç adet düz taştır. Çalışma masasında yapacağınız bu aleti yapmak için çalışma masasında yer alan dokuz tane karenin en alt sırasını düz taş ile doldurmalısınız. Düz taş ile doldurduğunuz sıranın tam ortasındaki taşın üstündeki kareye de demir külçesini koyarak yapım işini bitirebilirsiniz.

Minecraft Tas Kesici Yapımı
Minecraft Tas Kesici Yapımı

Minecraft Taş Kesici Nedir?

Minecraft taş kesici adından da anlaşılacağı üzere taşları kesmenize yarayan bir alettir. Minecraft’ta yer alan end taşı, düz taş, kırmızı kum taşı ya da düzgün kırmızı kum taşı gibi taşları kesmenize yardımcı olur. Diğer bir tabirle taşları taş yontucusu gibi yontarak taşları istediğiniz şekillere dönüştürmenize yardımcı olan alettir. Minecraft oyuncuları bu alet ile genellikle merdiven ve basamak yapmayı tercih etse de neler yapacağınız tamamen sizin hayal gücünüze kalmış durumda.

[affiliate_news id=”491″]

Minecraft Taş Kesici Hakkında Bilmeniz Gereken Bilgiler

Yapımı oldukça kolay olan Minecraft taş kesicisini yapmadan önce öğrenmeniz gereken temel bilgiler şu şekilde listelenebilir:

  • Kesicinin en büyük avantajlarından biri kullanmanız gereken taş sayısını düşürmesidir. Çalışma masasında merdiven basamağı yapmak için altı tane taş kullandığınızda dört tane basamağınız olurken, taş kesicide altı taneye sahip oluyorsunuz.
  • Normalde gereken Kızıltaş sistemi taş kesiciyi çalıştırmak için gerekli değil, taş kesiciyi yere koyduğunuz anda çalışmaya başlıyor.
  • Taş kesicinin sesinin korkutucu olacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Minecraft oyununda taş kesicisi için herhangi bir ses efekti bulunmuyor.

Bahsedilmiş olan avantajlarından dolayı sıkça yapılan Minecraft taş kesici, oyuncular tarafından çok sık tercih ediliyor.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku