Bir Teknoloji Hamlesi

Minecraft Büyülü Kitap Ne İşe Yarar

0 73

Minecraft Büyülü Kitap ne işe yarar, nasıl kullanılır ve nasıl yapılır size onu açıklayacağız. Minecraft oyunu dönemin en popüler video oyunları arasında yer alır. Minecraft harika bir tasarım oyunudur. Oyunda yapmanız gereken şeyler, doğadan bulabildiğiniz malzemeleri değerlendirmek, bir şeyler icat etmek ve geceleri ortaya çıkan canavarlarla savaşmaktır. Oyunun mantığı basittir. Sadece kuralına göre oynamalısınız. Oyunda istediğiniz her şeyi inşa edebilirsiniz. Ev, köy, kasaba, saray, kale, şato, gökdelen ya da ne istiyorsanız o yapıyı inşa etme hakkınız vardır.

Oyuna tamamen boş bir şekilde başlıyorsunuz. Doğa ile baş başa başlayacaksınız ve ilk yapacağınız şey ağaç kesmektir. Ağaçları kestikçe kutu elde edeceksiniz. Bu elde ettiğiniz kutulara, öğe yaparken ihtiyacınız olacak.

Minecraft Büyülü Kitap Ne İşe Yarar?

Minecraft oyunundaki büyülü kitap öğesi, elinizde var olan ekipmanların güçlenmesini sağlar. Ekipmanlarınız geliştikçe daha güçlü bir profile sahip olabilirsiniz ve daha çok şey inşa edebilirsiniz. Büyülü kitabı öğelerinize uygulamanız gerekiyor. Bu kitabı uyguladığınız öğeler, oyunda büyülü öğe olarak adlandırılır. Fakat büyülü kitabı kullanabilmek için öncelikle büyülü kitap oluşturmanız gerekir.

Minecraft Büyülü Nasıl Yapılır?

Büyülü kitap için bazı malzemelere ihtiyacınız vardır.

Gerekli malzemeler şunlardır;

 • Tezgah
 • Kitap
 • Büyü için masa

Tezgah için bir tahta bloktan hazırladığını 4 adet ahşap tahta yeterlidir. Kitabı ise, deriden yapılmış 3 parça kağıt ve 3 blok şeker kamışı kullanarak oluşturabilirsiniz. Büyü masanızı hazırlamak için de, 4 obisidiyen bloğu, bir kitabı ve 2 elması kullanmalısınız.

Minecraft Büyülü Kitap Nasıl Kullanılır?

Kullanımı herkes tarafından karışık gibi algılansa da aslında çok kolaydır.

Kullanmak için sırasıyla şunları yapmalısınız;

 • Bir örs oluşturmalısınız.
 • Örs için 4 demir çubuk, 3 demir blok ve demir cevheri gereklidir.
 • Tezgahınızı açıp gerekli malzemeleri bölmelere koyun ve örs seçeneğinden örsü oluşturun.
 • Daha sonra örsü bir yere koyun.
 • Örsünüzün menüsünü açın
 • Örs menüsünde 3 adet bölme vardır. Bu bölmelerden ortadakine ya da soldakine, büyülemek istediğiniz eşyayı koymalısınız.
 • Oluşturduğunuz büyü kitabını da 3 bölmeden herhangi birine ekleyin.
 • Örs menünüzde sağ kenarda bir yönerge çıkacak. Bu yönergeden dilediğiniz eşyayı seçin. Böylece büyülediğiniz öğe envanterinize gelecektir.

Minecraft oyununda büyülü kitabı bu şekilde kullanmalısınız. Gerekli malzemeniz oldukça bu işlemi yapmanız, oyunda ilerlemenizi sağlar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku