Bir Teknoloji Hamlesi

Roblox Sistem Gereksinimleri

0 117

Roblox Sistem Gereksinimleri ve Roblox Kaç Gb olduğunu sizler için detaylıca yazdık. Özellikle çocukların sevdiği Roblox oyunu gelişmiş kurgusu, çok çeşitli karakterleri ve etkileşim sağlayan dinamikleri ile birlikte eğlenceli bir oyun deneyimi yaşanmasına neden oluyor. Roblox günümüzde milyonlarca oyuncu tarafından oynanıyor.

Roblox Konusu Nedir?

Roblox konusu itibariyle temel olarak Minecraft oyununa benzerlik gösteriyor. Oyunun içinde kendi oyununuzu yapma imkânınız bulunuyor. Oyuncunun karakteri her oyunda sıfırdan oyuna başlıyor ve karakterinizi oyun içi para sistemi ile kıyafetler, aksesuarlar gibi araçlar ile değiştirebiliyorsunuz. Yapımcıları tarafından Roblox temel olarak üç boyutlu resim tuvali olarak adlandırılıyor. Çevrimiçi olarak oynanan oyunda, oyuncuların temel noktası resmi kendilerinin tamamlaması oluyorlar. Çevrimiçi bir oyun olduğu için oyuncular başka oyuncular ile iletişim kurabiliyorlar ve böylece sohbet de edebiliyorlar. Bu yüzden oyunda takımlar kurmak da mümkün ve eğlenceli zamanlar geçiriliyor.

Oyunun temel bir amacı, görev yapmak, oyunu kazanmak gibi hedefleri bulunmuyor. Oyunun hemen başında öncelikle oyunda kontrol edilecek karakter özellikleri belirleniyor. Bu kısımda karakterin saç, sakal, kıyafet gibi özelliklerini seçebiliyorsunuz. Daha sonra platformda sunulan belirli ana konulara giriş yapılabiliyor. Örneğin pizza dağıtıcısı, taksi şoförü, iş insanı gibi farklı konularda oynayabilirsiniz.

Oyun çok temel grafiklere sahip bulunuyor ve bu yüzden grafik açısından herhangi bir ölçüt sunmuyor. Oyun içinde verilen görevleri yerine getirmek bulunsa da bu görevler sürekli olarak tekrar ediyor. Bu yüzden özellikle dikkat becerilerinin gelişmesi için daha alt yaş gruplarına hitap eden bir oyun olarak oyunu görmek daha yararlı olacaktır.

Roblox Sistem Gereksinimleri 2021

Roblox sistem gereksinimleri şu şekilde;

Minimum sistem gereksinimleri;

  • İşletim Sistemi (OS): Windows 95, Vista, XP, 7, 8, 10 ( 32-64 bit )
  • İşlemci (CPU): Intel 2.4 GHz Dual Core ( Çift Çekirdek )
  • Bellek (RAM): 1 GB RAM oyun için idealdır.
  • Ekran Kartı (GPU): NVIDIA GeForce FX 5500 veya ATI Radeon 9500 veya Intel GMA 3100.
  • Ses Kartı: Evet.

Tavsiye edilen sistem gereksinimleri;

  • İşletim Sistemi (OS): Windows 10 ( 32-64 bit )
  • İşlemci (CPU): AMD Ryzen 5 1600X 3.6 Ghz veya Intel Core 9400F + GHz Quad Core
  • Bellek (RAM): 4 GB RAM oyun için idealdır.
  • Ekran Kartı (GPU): ATI 7950, NVIDIA GTX 660 veya DirectX 11 Destekli Ekran Kartı
  • Ses Kartı: Evet.

Roblox Kaç GB?

Roblox depolama olarak 3 GB sabit disk alanı talep ediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku