Bir Teknoloji Hamlesi

Lol Diff Ne Demek

0 268

Lol oyununu oynayan kişilerin kullandığı bazı özel ibareler ve kısaltmalar vardır. Oyunu oynayan oyuncular bu platformun sohbet kısmında fikirlerini dile getirir. Lol “diff” bu platformda sıkça kullanılan bir tür kısaltmadır.

Aslında tam yazılışı “different” olarak bilinir. Bu kelimenin Türkçe anlamı farktır. Oyunda ise fark atmak anlamında kullanılır. Oyuncu bu kısaltma ile başarısını dile getirir. Oyuncunun fark atması rakipleri endişelendirir. Rakiplerin moralini ve motivasyonunu bozmak amacıyla çok sık kullanılır.

Lol Diff İbaresini Kullanmak Yasal Mı?

Online bir oyun platformu olan Lol oyunu, çok sayıda kullanıcıya hitap eder. Bu oyunda kullanılan “diff” kelimesi kullanım amacına uygun kullanıldığı takdirde yasak değildir. İki farklı kullanım amacı vardır.

Moral bozmak için kullanıldığı takdirde yasaktır. Fakat sadece moral bozmak için kullanılmaz. Motivasyon yükseltmek için kullanıldığı takdirde yasaldır ve takım arkadaşınızın oyun kazanmasına bile yardımcı olabilir.

Lol Terimleri Sup Ne Demek?

Oyuna yeni başlayan oyuncuların bazı terimleri öğrenmesi gerekir. Bu terimlerden biri “SUP” terimidir. Bu terimin oyun karşılığı yardımcı ve destek olarak bilinir. Oyuncuların ortak olarak kullandığı alışagelmiş sözcükler vardır. Online oyun oynayan kişilerin bu terimleri mutlaka bilmesi gerekir.

Lol Kısaltması Ne Anlama Gelir?

Lol kelimesi aslında ” laughing out loud” cümlesinin kısaltmasıdır. Yani Türkçe karşılığı sesli gülmek anlamına gelir. Bu kısaltma mesajlaşma ve internet oyunlarında gülmek ve kahkaha atmak anlamına gelir. Gülünç olaylarda sohbet kısmında bu kısaltma kullanılabilir.

[affiliate_news id=”238″]

Lol Oyununda Kullanılan Bazı Terimler

Lol oyununda bazı terimler ve kısaltmalar kullanılır.

Kullanılan bazı terimler şunlardır:

  • Lol diff
  • Mid diff
  • Sola diff
  • Jung diff

Bu gibi kelimeler oyun içerisinde kullanılır ve farklı anlamları ifade eder.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku