Bir Teknoloji Hamlesi

Over Peek Nedir?

0 845

Over peek kelimesinin türkçe anlamı “dikizlemek ” olarak bilinir. Fazla dikizlemek, gözetlemek gibi anlamlarda kullanılan bir terimdir. Oyunda ise farklı anlamları ifade etmek için kullanılır. Oyundaki anlamı farklılık gösterir.

Oyunda Over Peek Ne Demek?

Valorant turnuvalarında sıkça duyulan bir terimdir. Oyunda over peek attı veya atmadı diye ifadeler ile karşılaşabilirsiniz. Peki bu ifadelerin anlamı nedir? Bu terim neyi ifade eder?

Oyundaki anlamı şunlardır:

  • Fazla açılmak
  • Riskli alanlara girmek

Oyunda kullanılan over peek terimi bu anlamları ifade etmek amacıyla kullanılır. Skor almak için çok fazla açılıp peek’e çıkarsanız over peek olarak adlandırılır.

Shoulder Peek Nedir?

Shoulder kelimesinin türkçe karşılığı omuz demektir. Shoulder Peek terimi oyun içinde kullanılıyorsa farklı bir anlamı ifade eder. Rakibin kazanmasını önlemek, ıskalamasını sağlamak amacıyla yapılan omuz hareketine denir. Rakibin infosunu almak amacıyla da yapılır. Valorant’ta peek teriminin karşılığı ise dikizlemek olarak bilinir. Oyunda peek’ e çıkmak gibi terimler ile çok sık karşılaşılır.

[affiliate_news id=”581″]

Oyunlarda Peek Ne Demek?

Türkçe karşılığı dikizlemek olan terimin oyunlarda ne amaçla kullanıldığı çok merak ediliyor. Örnek ile açıklayacak olursak rakibin bulunduğu yerlere aim koyularak çıkması peeklenir. Yani rakibin bulunabileceği yerleri gözlemlemek amacıyla peek’e çıkılır. Bu duruma da peek’e çıkma adı verilir.

Valorantta Over Ne Demek?

Valorant’ta Over gereğinden fazla açılmak anlamına gelir. Örneğin canınız az ve rakibe göre öndesiniz. Bu durumda yapılması gereken en mantıklı hamle geri çekilmek olacaktır. Güvenli bir pozisyonda saklanarak aradaki sayı avantajını kullanmanız mümkündür.

Eğer risk alır ve riskli alanlara girerek çok fazla açılırsanız skor almak için peek’e çıkmış olursunuz. Bu olayın oyundaki karşılığı over peek olarak adlandırılır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku