Bir Teknoloji Hamlesi

İphone (İos) En Popüler Oyunlar

0 101

İphone ve dolayısıyla İos işletim sisteminde oynanabilen çok sayıda oyun vardır. Oyun sayısının çok fazla olması en popüler oyunların hangileri olduğunu bulmak konusunda insanların zorluk yaşamalarına neden olur. Bu nedenle iphone (ios) en popüler oyunlar listesi hazırladık. Bu liste sayesinde İphone kullanan kişilerin en popüler durumdaki oyunlara daha kolay ulaşmasını sağladı. Listemizde yer alan oyunlar;

  • Among Us
  • Brawlhalla
  • Call of Duty: Mobile
  • Minecraft
  • Subway Surfers

İphone için popüler olan bu oyunların bazıları ücretli olarak edinilebilirken bazılarına ise ücretsiz sahip olmak mümkündür. Ayrıca bu oyunların türleri de değişiklik göstermektedir.

İphone (İos) En Popüler Oyunlar
İphone (İos) En Popüler Oyunlar

Among Us

Among Us isimli oyun İphone cihaz sahiplerinin tercih ettiği en popüler oyunlardan birini oluşturur. Bu oyunda köylüler ve hırsızların (vampir) mücadelesi işlenir. Uzay boşluğunda yer alan bir geminin bozulması ve bu gemiyi yapmaya çalışan köylülerle başlayan oyun hırsızların geminin yapılmasına müsaade etmemesi şeklinde devam eder. Oyunda iyiler ve kötüler arasında kıyasıya mücadele vardır. Oyun ilk olarak 2018 yılında piyasaya sürülmüş ve Pc üzerinden oynanmaya başlamıştır. Sonrasında da İos üzerinde oynanmaya başlanmıştır.

Brawlhalla

Brawlhalla isimli oyun tekli oynanabileceği gibi 8 oyuncuya kadar grup halinde de oynamaya uygun bir oyundur. Oyunun türü savaştır. Bu oyunu oynayan oyuncular kendilerine savaş stilleri oluştururlar ve silahlarını seçerek düşmanlarıyla mücadele ederler. Mücadeleyi kazananlar oyun içerisinde ilerleme kaydedebilirler.

Call of Duty: Mobile

2020 indirme oranlarına göre Apple cihazlar için en çok indirilen oyun Call of Duty: Mobile isimli oyundur. Aksiyon türündeki oyunda zombilerle mücadele edilir. Mücadelenin kazanılması ve clan ödülünün alınması en önemli amaçlardandır. Bunun için de oyuncuların kendilerine en iyi nişancıyı bulmaları ve girdikleri mücadeleyi kazanmaları gerekir. Oyun 5’er kişilik ikili takım halinde oynanabilir.

Minecraft

İos işletim sistemine sahip cihazlarda oynanan en ünlü oyunlardan birisi de Minecraft oyunudur. Hayatta kalma temasına sahip olan oyunda oyuncular farklı modlarda oyunu oynayabilirler. Bu modlar zorlayıcı, hayatta kalma, macera, yaratıcı ve izleyici modlarıdır. Oyun çok oyunculu veya bireysel olarak oynanmaya uygundur.

Subway Surfers

Subway Surfers, İphone üzerinde en popüler oyunlar arasında bulunur. Oyunun türü aksiyon ve spordur. İlk olarak 2013 yılında yayınlanmıştır. Tek kişi olarak oynanabilen bu oyunda oyuncular tren rayları üzerinde koşarlar. Bu koşunun amacı ise bekçi ve onun köpeğinden kaçmaktır. Bu kaçış esnasında da puan kazanırlar ve üst seviyeye geçerler.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku