Bir Teknoloji Hamlesi

Oyunlar Hakkında 10 İlginç Bilgi

0 190

İnsanlar zamanlarının büyük bir çoğunluğunu bilgisayar, cep telefonu veya konsollar aracılığıyla oynadıkları oyunlarla harcıyorlar. Piyasada oyuncuların zevkine hitap eden farklı özelliklere sahip çok sayıda oyun yer alıyor. Bu oyunların büyük bir bölümü ise milyonları aşan indirmelerle dikkat çekiyor. Bu kadar çok rağbet gören oyunlar hakkında zaman zaman ilginç bilgiler de ortaya çıkıyor.

Oyunlar hakkında 10 ilginç bilgi şunlardır;

  • Mermi ateşleme
  • En çok satan oyun
  • Karakter ölümü
  • Playstation ile süper mario
  • Gamepad tuşu rekoru
  • Oyun indirmeleri
  • Beyzbol topu imzası
  • En kötü oyun
  • Süper mario
  • Atom bombası isimleri

Bu ilginç bilgilere dair detayların tamamı aşağıdadır. Bu bilgiler oyun sektörünün gelişmesine bağlı olarak artış göstermektedir.

1.Mermi Ateşleme

Oyunlar hakkında vereceğiniz ilk ilginç bilgi nişancı oyuncu olan Call of Duty ile alakalıdır. 2019 yılında piyasaya çıkan bu oyunda hayatta kalmaya çalışan oyuncular 2018 yılı itibariyle toplamda 32 katrilyon üzerinde mermi ateşlemiştir.

2.En Çok Satan Oyun

Oyunlar hakkında ilginç bilgilerden birisi de en çok satan oyun hakkındadır. Yapılan araştırmaya göre en çok satan oyun Tetris’tir ve Tetris 1984 yılında piyasaya sürülmüştür.

Oyunlar Hakkında 10 İlginç Bilgi
Oyunlar Hakkında 10 İlginç Bilgi

3.Karakter Ölümü

İlginç bilgilere sahip olan oyunlardan birisi de Upsilon Circuit isimli oyunla alakalıdır. Bu oyunda yer alan karakter tek kullanımlıktır. Oyun esnasında karakterin ölümü gerçekleştirdiğinde karakterin tekrar canlanması mümkün olmaz. Hatta karakterin ölümüyle birlikte oyun tamamen silinir.

4.Playstation İle Süper Mario

Konsol oyunları arasında yer alan Playstation 4 iki kişi tarafından hacklenen bir oyundur. Bu oyunu hackleyen kişiler konsol vasıtasıyla Süper Mario oynayarak ilginç bir deneyim yaşamışlardır.

5.Gamepad Tuşu Basma Rekoru

Oyunlar için kullanılan gamepad tuşuna basılması konusunda elde edilmiş bir rekor vardır. Bu rekor saniyede 16 kere tuşa basmayla elde edilmiş bir rekordur. Rekorun sahibi ise Japon Toshuyuki Takahasmi’dir.

6.Oyun İndirmeleri

Oyunlar hakkında ilginç bilgilerden birisi de indirmeler hakkındadır. Yapılan araştırmaya göre oyun oynamayı seven kişilerin %35’i beğendikleri oyunları korsan olarak edinip oynuyorlar. Bu sayede oyunlar için ücret ödemekten kurtuluyorlar.

7.Beyzbol Topu İmzası

İlginç bilgiye sahip olan oyunlardan birisi de Fallout 4 isimli oyundur. Bu oyunda yer alan beyzbol topu üzerinde bir imza vardır. Bu imza ise M.Kemal Atatürk’e ait olan imzadır.

8.En Kötü Oyun

Piyasaya sürülen en kötü oyunun ismi ET’tir. Bu oyun atari için geliştirilmiştir ancak oyuncular tarafından beğenilmemiştir. Oyun satışlarının geneline bakıldığında en kötü durumda olan oyun satılamadığı için üretici firmaya geri gönderilmiştir.

9.Süper Mario

Süper Mario oyunu hakkında edinilen ikinci ilginç bilgisi ise oyunun ismiyle bağlantılıdır. Bu oyun ilk olarak 1983 yılında çıkmıştır. Oyunun ortaya çıktığı dönemde oyunun çok beğenilmesi doğan bebeklere Mario isminin verilmesine neden olmuştur.

10.Atom Bombası İsimleri

Oyunlar hakkında son ilginç bilgi ise Fallout 3 oyunu ile alakalıdır. Bu oyunda silah ve silaha ait atış modu vardır. Oyundaki silahın ismi Fat Man iken atış modunun ismi ise Little Boy’dur. Bu isimler Nagazaki ve Hiroşima’ya atılan atom bombalarının isimleriyle aynıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku