Bir Teknoloji Hamlesi

Gta 5 Oynamak İçin Ne Gereklidir?

0 114

Dünya genelinde oyuncular tarafından en çok oynanan oyunlar arasında bulunan GTA 5 bilgisayarlar aracılığıyla da oynanabilen bir oyundur. Aksiyon türünde olan Gta 5’i oynamak isteyenler gta 5 oynamak için ne gereklidir? Merak ederler. Oyun için gerekenler şunlardır;

Gta 5 Oynamak İçin İşletim Sistemi Gereksinimleri

Gta 5 oyununu bilgisayarlarında oynamak isteyenlerin öğrenmeleri gereken ilk gereksinim işletim sistemidir. Bu oyunu oynamak için bilgisayarların sahip olmaları gereken işletim sistemleri şunlardır;

  • Windows 7 (64 bit service pack 1)
  • Windows 8 (64 bit)
  • Windows Vista (64 bit service pack 2)
  • Windows 8.1 (64 bit)

Gta 5 oyunu için minimum ve tavsiye edilen işletim sistemi özellikleri aynıdır. Bu nedenle bu işletim sistemlerinden herhangi birine sahip olan kişiler diğer gereksinimleri de karşılamaları durumunda oyunu rahatlıkla oynayabilirler.

Gta 5 Oynamak İçin Bellek Gereksinimleri

Gta 5 oyununu oynayabilmek için ihtiyaç duyulan diğer gereksinim ise bellek konusundadır. Bu oyunun oynanabilmesi için bilgisayarların en az 4 GB ve maksimum özellikler için 8 GB Ram belleğe sahip olmaları gerekir.

Gta 5 Oynamak İçin Ne Gereklidir?
Gta 5 Oynamak İçin Ne Gereklidir?

Gta 5 Oynamak İçin Ekran Kartı Gereksinimleri

Bilgisayar üzerinde oyunların sorun yaşanmadan oynanabilmesi için ekran kartının oyunu taşıyabilecek özelliklerde olması gerekir. Bu nedenle Gta 5 oyunun oynamak içinde ekran kartı özelliklerini yeterli olması şarttır. Oyun için bilgisayarların minimum NVIDIA 9800 GT 1 GB veya AMD HD 4870 1 GB özelliklerine sahip ekran kartlarına sahip olmaları gerekir. Oyun için tavsiye edilen ekran kartı özellikleri ise şu şekildedir; NVIDIA GTX 660 2 GB veya AMD HD7870 2 GB ekran kartıdır.

Gta 5 Oynamak İçin Ses Kartı Gereksinimleri

Bilgisayarda bulunan ses kartlarının oyunun seslerini dışarıya vermesi için uygun sürümlerde ve özelliklerde olması gerekir. Gta 5 oyunu için ihtiyaç duyulan ses kartı Directx 10 uyumlu ses kartıdır.

Gta 5 Oynamak İçin İşlemci Gereksinimleri

Bilgisayarlarda bulunan işlemcilerin Gta 5 oyununu kaldırabilmeleri için oyuna uygun marka ve özelliklerde olması gerekir. Bu oyun için minimum işlemci marka ve özellikleri AMD Phenom 9850 ya da Intel Core 2 Quad Q6600 şeklindedir. Tavsiye edilen işlemci özellikleri ise AMD X8 FX-8350 ya da Intel Core i5 3470 işlemcilerdir. Ayrıca bilgisayarların en az 80 GB sabit disk alanına sahip olmaları gereklidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku