Bir Teknoloji Hamlesi

GTA 5 Sistem Gereksinimleri

0 75

Gta 5 sistem gereksinimleri ve Gta 5 kaç gb olduğu birçok oyuncu tarafından merak ediliyor. GTA serisinin en çok satış yapan ve günümüzde de keyifle oynanan son oyunu olan GTA 5 çıkış tarihinin üzerinden yaklaşık 7 yıl geçmesine rağmen hâlâ güncelliğini koruyan bir oyun olmayı başarıyor. Bu özel oyunu oynamak için ise gta 5 minimum sistem gereksinimleri karşılanması gerekiyor.

GTA 5 Sistem Gereksinimleri 2021

GTA 5 sistem gereksinimleri oyunu oynayabilmeniz için şu şekilde;

Minimum sistem gereksinimleri;

  • İşletim sistemi: Windows 7 ve üzeri,
  • İşlemci: Intel Core İ5 3470, Q6600,
  • Bellek: 8 GB,
  • Ekran kartı: NVIDIA GTX 660 2GB,
  • Ses kartı: directX 10 uyumlu

Tavsiye edilen sistem gereksinimleri;

  • İşletim sistemi: Windows 7 ve üzeri,
  • İşlemci: İntel Core 2 Quad, Q6600,
  • Bellek: 4 GB,
  • Ekran kartı: NVIDIA 9800 GT 1 GB,
  • Ses kartı: directX 10 uyumlu,

GTA 5 Kaç GB?

GTA 5 depolama olarak son derece geniş haritaya sahip olduğu için oyunculardan yüksek depolama talep ediyor. Oyun kurulum sonrasında sabit diskinizde 80 GB yer kaplıyor, bu yüzden kurulum için en az 80 GB yer olması gerekiyor.

GTA 5 Konusu Nedir?

GTA 5 konusu itibariyle serinin en kapsamlı oyunlarından birisi olarak öne çıkıyor. Temelde üç farklı yaşama sahip olan üç karakterin yollarının kesişmesi ve ortak bir amaçta toplanmasını ifade eden GTA 5, Trevor, Michael ve Franklin isimli üç karakteri oyun içinde kontrol etmeyi mümkün kılıyor. Her karakterin oyun içinde kontrol edilebildiği ve görevlerin dışında istenildiği zaman karakterler arasında geçiş yapmak olanaklı olduğundan GTA 5 bu açıdan farklı bir oyuncu deneyimi de yaşatıyor.

Konun geçtiği Los Santos şehrinin detayları, büyüklüğü, her alanında yeni maceralar ve gelişmelerin sunulması ise hem görevler için hem de açık dünya görevleri için büyük bir önem taşıyor. Şehir o kadar çok detaylara sahip ki pek çok oyuncu ana hikaye görevlerini yapmak yerine şehirde dolaşmayı tercih ediyor. Ayrıca oyundaki tüm araçlar da kullanılabiliyor.

Ana konu olarak GTA 5 büyük bir banka soygunu gerçekleştirmeye odaklanıyor. Ancak karakter çeşitliliği yüzünden karakterlerin başına hiç beklemedikleri pek çok olay geliyor ve bu sayede hikaye de daha detaylı bir şekilde oyunculara sunuluyor. Ana hedeflerine varmak isterlerken karakterler çok farklı olaylar ile karşılaşacaklar ve bunların üstesinden gelmeye çalışacaklardır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku