Bir Teknoloji Hamlesi

Minecraft Bad Video Card Drivers Hatası Çözümü

0 403

Minecraft Bad Video Card Drivers Hatası Çözümü sizlerle. Minecraft oyunu bazı bilgisayarlarda ekran kartı uyumsuzluğu nedeniyle açılamıyor. Sorunu yaşayan kullanıcılar çeşitli yöntemleri kullanarak oyuna ulaşabiliyorlar.

Oyun directx programında güncelleme yapılmaması, ekran kartının oyunu desteklemiyor oluşu veya ekran kartı yazılımının güncel olmaması gibi çeşitli sebeplerle açılmayabilir. Minecraft Bad video cards hatası çoğunlukla işletim sistemiyle alakasızdır. Çok eski ve 128 mb seviyesi altındaki ekran kartları oyunu desteklemiyor.

Minecraft Bad Video Card Drivers Hatasının Sebepleri

  • Minecraft oyununa ulaşamayan oyuncular çeşitli sebeplerle bu hatayı alıyorlar.
  • Ekran kartının oyunla uyumsuz oluşu sebepler arasında yer alıyor.
  • Bazı ekran kartları oyunu desteklemiyor ve bu sebeple minecraft bad video card drivers hatası ortaya çıkıyor.
  • Ekran kartlarının güncellenmiyor oluşu da zaman zaman bu hatayı almanıza sebep olabilir.
  • Direct X Windows bilgisayarlarda oyun oynamak için en önemli yazılımlardan birisidir. Güncellenmediği taktirde bu hata oluşabilir.
  • Minecraft oyuncuları güncelleme kontrolleri yaparak eksik olan yazılımı güncel hale getirerek oyuna girmeyi deneyebilirler.

Minecraft Bad Video Card Drivers Hatası Çözümü 2021

Nvidia Ekran Kartı Güncelleme

Nvidia ekran kartına sahip oyuncular zaman zaman Minecraft Bad Video Card drivers hatasını alıyorlar. Bu hatanın çeşitli sebepleri olsa da çoğu zaman ekran kartının yazılımının eski oluşu oyuna girişe engel oluyor. Nvidia ekran kartının güncel sürümünü güncelleyici programlardan ya da nvidia sitesinden yükleyen oyuncular hataya çözüm bulabilir.

Amd Ekran Kartı Güncelleme

Tıpkı nvidia ekran kartında olduğu gibi AMD ekran kartları da sürekli olarak güncelleme alıyor. Oyuncuların periyodik olarak güncellemeleri kontrol eden programlara sahip olması yazılımlarının eski sürümlerinde kalma sorununu ortadan kaldırır. Oyuncular minecraft oyununda bad video cards hatası aldıklarında ekran kartlarını güncelleyerek sorunu çözebilirler.

Direct X Güncelleyin

Minecraft oyununa giriş yaparken bad video card drivers hatası alan oyuncular ekran kartı yazılımları ile ilgili güncellemeleri yaptıktan sonra geriye sadece Direct X uygulamasının durumunu sorgulamak kalıyor. Oyuncular Windows bilgisayarlarının arama alanında dxdiag yazarak Direct X uygulamasını kontrol edebilirler.

Bu alanda Direct X son sürümü olan 12. Sürümüne sahip olmayan oyuncular öncelikle uygulamayı güncellemeliler. Oyunların senkronize şekilde çalışması ve uyumluluk sorunlarının yaşanmaması adına son derece önemli olan programdan ayrıca ekran kart sürümlerini bilmeyen oyuncular, ekran kartı bilgisine de ulaşabiliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku