Bir Teknoloji Hamlesi

Cs Go Cfg Nasıl Oynanır?

0 66

Counter Strike:Global Offensive oyununda cfg kullanımı, yaygın bir durumdur. Oyunu profesyonel seviyede kullananlar dahi cfg kullanır ve tavsiye eder. Peki, cs go cfg nasıl oynanır? Alt başlıklar aracılığı ile tüm ayrıntılar incelenebilir.

CS GO cfg Kodları

CS:GO oyununda cfg yapmak, oyun performansını yüksek derecede etkileyecektir. Tüm e-sporcular tarafından kullanılan bu iyileştirme yöntemi, oyun mekaniklerine herhangi bir zarar vermediği gibi, oyun performansında üst düzey bir gelişme sağlar.

Cfg Dosyası İndir

CSGO cfg bulmak için internet üzerinden araştırma yapmak gerekir. Eğer cfg hakkında üst düzey bir bilginiz yoksa diğer oyuncular tarafından paylaşılan cfg’lerin kullanılması tavsiye edilir. CS:GO e-sporcuları, kendi kullandıkları cfg’leri internet ortamında paylaşmaktadır.

Cs Go Cfg Nasıl Oynanır?
Cs Go Cfg Nasıl Oynanır?

Cs Go Csg Nereye Atılır

İnternet üzerinden en uygun olan cfg dosyası seçilir ve indirilir. Ardından; steam>steamapps>common>counter-strike global offensive>csgo>cfg klasörüne gidilmesi gerekir. İndirilen cfg dosyası ilgili klasöre sürüklenip bırakılarak veya kopyala yapıştır seçeneği ile taşınır. Cfg dosyası atıldığında, son olarak dosya isminin sonuna bakılmalıdır. Dosya adının sonunda .cfg yazdığına mutlaka dikkat edilmelidir.

CS GO cfg Aktif Etme

Cfg dosyası ilgili klasöre doğru bir şekilde atıldıktan sonra izlenmesi gereken adımlar şöyledir;

  • Öncelikle Counter Strike:Global Offensive oyununa giriş yapılır.
  • Oyuna giriş yapılmasının ardından “ESC” tuşunun altındaki “é” tuşuna basılır,
  • Basılan “é” tuşu aracılığı ile ekranda oyun konsolunun açıldığına emin olunur,
  • Açılan oyun konsoluna exec yazıp bir boşluk bırakıp, oyunun kurulu olduğu klasöre atılan cfg dosyasının ismi yazılır, (örnek: exec cfgdosyaismi.csg)
  • Kodun doğru bir şekilde yazıldığına emin olunmasının ardından “ENTER” tuşuna basılır,

Enter tuşuna basıldığı andan itibaren cfg dosyası aktif hale gelecektir. Cfg dosyasının aktifleştirilmesinin ardından, oyun içerisindeki olumlu performans gelişmeleri hızlı bir şekilde fark edilecektir.

CS GO cfg Yapma

Cfg aktifleştirmenin ardından, rekabetçi modu gibi oyun modlarında, performans değişikliği oldukça net bir şekilde fark edilecektir. CS:GO oyununca cfg yapmak hile yapmak değildir. Bu sebeple, oyuncunun ban yemesi gibi bir durum söz konusu değildir. CS:GO profesyonel oyuncuları tarafından da yapılan ve tavsiye edilen cfg’nin oyuncuya hiç bir olumsuz geri dönüşü yoktur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku