Bir Teknoloji Hamlesi

Minecraft Fener Yapımı

0 227

Minecraft fener yapımı merak ediliyor. 2009 yılında çıkmış bir oyun olmasına rağmen geliştiricileri tarafından güncelleme almaya devam eden Minecraft, her geçen gün oyuncu kitlesini arttırıyor. Son güncellemelerle birlikte gelen bir özellikle minecraft fener yapımı oyuncular arasında oldukça popüler oldu. Eğer siz de sıkı bir Minecraft oyuncusuysanız bu yazıda fener yapımı hakkında her şeyi öğreneceksiniz. Gelelim minecraft fener ne işe yarar.

Minecraft Fener Yapımı 2021

Minecraft fener yapımına başlamadan önce ilk olarak elinizde gerekli malzemelerin olup olmadığını kontrol etmelisiniz. İhtiyacınız olan malzemeler bir adet nether yıldızı, üç adet obsidiyen taşı ve beş adet de camdır.

  • Çalışma masası üzerinden yapmanız gereken bu feneri yapabilmek için toplamda dokuz kare olarak gözüken taslağın en alt satırını obsidiyen taşı ile doldurmaktır.
  • Ardından bu dokuz karenin tam ortasında bulunan kareye nether yıldızını eklemeniz gerekiyor.
  • Kalan boşlukların hepsini elinizde bulunan camlar ile doldurmak ise yapacağınız son şey olacaktır.
  • Bunun ardından herkesin hayran kalarak bahsettiği Minecraft fenerine sahip olacaksınız.

Minecraft Fener Ne İşe Yarar

İlk geldiği zamanlarda Minecraft hayranları tarafından hayranlıkla karşılanan ve yapılmak için can atılan fenerin kayda geçer birçok güzel özelliği bulunur. Bu özelliklerin aşağıdaki gibi listelenmesi mümkündür:

  • Minecraft’ta yapmış olduğunuz bu fener size iksir efekti verebiliyor ve bu iksir efektleri oyuncular tarafından çok sık kullanılıyor.
  • Fenerin en güzel ve en şık özelliği, fener aktif olduğunda gökyüzüne doğru uzanan ışıkların renklerini değiştirebiliyor olmanızdır.

Bu özelliklerinden dolayı Minecraft oyuncuları tarafından sıkça tercih edilen fenerin yapımı oldukça basittir.

Minecraft Fener Nedir?

Minecraft’ın yeni güncellemeleri ile birlikte gelen fener ile karanlık olan yerleri ışık taşı ya da kızıl taş lambası gibi aydınlatabileceğiniz bir seçenektir. Ayrıca bu fener ile dekoratif durmasını dilediğiniz yerleri süslemeniz de mümkündür.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku