Bir Teknoloji Hamlesi

Valorant Vanguard Hatası Çözümü

0 474

Valorant Vanguard Hatası ile birçok kişi karşılaşmaktadır. Oyun severlerin oyuna başlarken çeşitli hatalar ile karşı karşıya gelmesi ve bu hataları çözmeden oyuna başlayamayacak olması oldukça keyif kaçıran bir durumdur. Valorant oyun müdavimleri için de vanguard has blocked the following file from loading on your system hatası en sık karşı karşıya gelinenler arasında bulunur.

[affiliate_news id=”614″]

Bu nedenle hatanın ne olduğunu bilmek ve çözümü konusunda nasıl hareket edileceğini anlamak oyun keyfinizi kaçırmamak adına gerekli olandır. Oyunu başlatırken nedeni belli olmayan bir şekilde bu hata ile karşılaştığınızda olası nedenlerini ve çözüm yollarını bilmelisiniz. Gelelim Valorant Vanguard Hatası Çözümü nedir?

Hatanın Kaynağı Nedir?

Bu şekilde bir hata aldığınızda ilk olarak aklınıza gelen driver olmalıdır. Driver kaynaklı şekilde oluşabilen bu hatanın kaynağında değişen yüklemeler bulunabilir. Bir başka seçenek ise antivirüs kaynaklı şekilde bilgisayarınızın bazı oyun dosyalarını engellemiş olabileceğidir. İkinci seçenek daha çok karşılaşma durumunuz olan olasılık olsa da driver kaynaklı bir hata olabileceğini de göz ardı etmemek önerilir.

Hatanın Anlamı Nedir?

Oyunu başlatırken bu şekilde belirtilen bir hata ile karşılaşmanız Vanguard ile alakalı olan ve açıklamada belirtilen dosyaların engellendiği anlamına gelir. Bu dosyaların engellenmesi için nedenin ne olduğu veya oyunu nasıl etkileyeceği gibi konularla alakalı bilgi verilmezken daha çok bilgi almak isteyip istemediğiniz sorulur. Bu durumda cevabınıza göre evet veya hayır seçeneklerinden birisi seçilmelidir.

Evet Seçeneği Seçilirse Ne Olur?

Oyunun başlatılmasını istemeyen ve engellenen dosyalarla alakalı bilgi almak isteyenler bu seçeneği işaretlediklerinde gerekli olan açıklamaların bulunduğu kısma ulaşabilir. Ama temelde bu seçenek aklınızın daha çok karışmasından başka bir işe yaramayacaktır.

Valorant Vanguard Hatası Çözümü

Hayır dediğiniz anda sorunla alakalı gerekli açıklamaları istemediğinizi ve sadece oyunu başlatmak istediğinizi anlatmış olursunuz. Bu sayede otomatik olarak bu kısmı atlamanız ve oyuna başlamanız sağlanır. Diğer seçenek ise manuel şekilde anti virüs programınızı oyunu açarken kapatmaktır.

Antivirüs programını kapatınca:

  • Hata algılaması sona erer,
  • Oyun başladıktan sonra yeniden aktif edilir,
  • Bir daha bu hata oluşmaz.

Bunun için iki çözüm yolu da denenebilir. Geçici ve kalıcı çözüm isteyenlere uygundur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku