Bir Teknoloji Hamlesi

Valheim’a Yeni Başlayanlar İçin Taktikler

0 77

Son zamanların genişleyen ve gittikçe gelişen oyun dünyasında ses getiren yeni bir oyun olan Valheim, kısa süre içerisinde büyük oyuncu kitleleri topladı. Milyonlarca kişinin satın alarak oynadığı bu ister tek oyunculu ister çok oyunculu oyun, bir çeşit hayatta kalma oyunudur. Zorlayıcı birçok yana sahip olan bu oyunda ilerleyebilmek için dikkat etmeniz gereken bazı kurallar vardır. Valheim’a yeni başlayanlar için taktikler bulunan bu yazıyı oyuna başlamadan önce mutlaka okumanız tavsiye edilir.

Valheim’da Bulunan Biyomlaın İsimleri Nelerdir?

Valheim biyomları farklı özelliklere ve seviyelere sahip olmakla birlikte beş çeşittir. Bu biyomları şu şekilde listelemek mümkündür:

  • Çayır
  • Kara Orman
  • Bataklık
  • Dağlar
  • Ovalar

Zorluk seviyelerine göre sıralanmış olan bu biyomlara sırayı değiştirmeden gitmeniz tavsiye edilir.

Valheim'a Yeni Başlayanlar İçin Taktikler
Valheim’a Yeni Başlayanlar İçin Taktikler

Oyundaki Bütün Fiziki Nesnelerden Uzak Durun

Oyunda görüp görebileceğiniz bütün fiziki nesneler size zarar verebilir, hatta etraflarında olan nesnelere bile zarar verebiliyor. Öyle ki kırmak istediğiniz bir ağaca elinizdeki balta ile vurduğunuzda “çok sert” uyarısı veriyorsa kırdığınız herhangi bir ağacı o ağaca çarptırarak kırmak istediğiniz ağacı kırabilirsiniz. Uğraştırır ancak istediğiniz bu şekilde elde edebilirsiniz.

Üretim Kısmında Gördüğünüz Bütün Eşyaları Üretmeye Çalışın

Oyunun en baş safhalarında balta, sopa, çekiç ve meşale üretebilecek düzeyde olacaksınız. Bu eşyaların hepsi oyunun ilerleyişi için çok önemlidir, bu yüzden hepsini üretmeniz gerekiyor. Ayrıca eğer düşmanlarla baş etmek için bir silahınız yoksa meşalenizi silah olarak kullanabilirsiniz, bu şekilde düşmanlardan kurtulacaksınız. Tezgâh kurulumunu yaptıktan sonra ok ve yay üretin, geyik avlamak için ihtiyacınız olacak.

Yatak Yapmazsanız İlk Doğduğunuz Yerde Doğarsınız

Oyun bir kuşun sizi bu dünyaya bırakması ile başlıyor, bu kuşun bıraktığı yerin etrafında da büyük dikili taşlar bulunuyor. Gerekli olan sığınağı ve ateşi ayarladıktan sonra fazla zaman kaybetmeden yatak yapmalısınız. Bu yatakta uyuduğunuz zaman artık sizin doğma yeriniz sığınağınız olarak belirlenecektir. Ancak eğer yatak yapmazsanız kuşun sizi bıraktığı yerde doğarsanız ki bu ilerlemeniz için pek de iyi bir durum değildir.

Çeşit Çeşit Beslenmeye Gayret Edin

Valheim’de karakterinizin koşarken, saldırıları bloklarken, saldırıda bulunurken harcadığı bir enerji miktarı vardır. Yüksek miktarda tutmanız gereken bu enerji miktarını en az çeşit besin tüketerek sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca üç çeşit besin tükettiğinizde canınız da artacaktır, bu da sizi düşmanlarınıza karşı daha dayanıklı yapacaktır. Eğer sürekli olarak besin bulmak ile uğraşmak istemiyorsanız kendinize çiftlik oluşturabilir ya da domuz evcilleştirebilirsiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku