Bir Teknoloji Hamlesi

Valheim Nedir? Nasıl Oynanır?

0 107

Macera temalı bir İskandinav hikayesine sahip olan Valheim, son zamanların büyük çıkış yapan oyunlarından biri olmuştur. Neredeyse her yerde adı duyulan bu oyunu oynamak isteyen oyuncular Valheim nedir diye soruyor. Oyunu indiren oyuncular ise “nasıl oynanır?” diye soruyor. Bu yazıda bu iki sorunun da cevabını bulabileceksiniz.

Bir Hayatta Kalma Oyunu Olan Valheim Nedir?

Bağımsız bir video oyunu olarak öne çıkan Valheim, İskandinav dünyası temalı bir oyundur. Bu oyun içerisinde bulunan canavarlar ile mücadele etmeniz, oyun içinde hayatta kalmanız ve kendini geliştirmeniz bekleniyor.

Valheim Hakkında 5 Temel Bilgi

Son zamanların en popüler oyunlarından olan Valheim’i satın almadan önce bilmeniz gerekenler şu şekilde listelenebilir:

  • Oyunun ilk piyasaya sürülme tarihi 2 Şubat 2021 olarak belirlenmiştir ve herhangi bir ertelenme yaşanmadan oyun tam tarihinde piyasaya sürülmüştür.
  • Oyunun geliştiricisi Iron Gate AB olmakla beraber oyun motoru Unity’dir.
  • Çok oyunculu bir oyun moduna sahip olan Valheim, henüz erken erişim oyunudur.
  • Birden fazla türe sahip olan bu oyun hayatta kalma, macera, dövüş oyunu olarak öne çıkıyor.
  • Valheim’in yayıncısı temel olarak Coffee Stain Studios ve Coffee Stain Publishing’dir.

Eğer bu oyunu alıp almama konusunda kararsızsanız yukarıda listelenen temel bilgiler eşliğinde oyunu alıp almayacağınıza karar verebilirsiniz.

Valheim Nedir, Nasıl Oynanır?
Valheim Nedir, Nasıl Oynanır?

Valheim Oynamadan Önce Bilmeniz Gereken Temel Taktikler

Oyunu oynamaya başlamadan önce temel eşyaları hemen üretmeniz gerektiğini bilmelisiniz, temel eşyalardan sonra ise yatak inşa etmelisiniz. Bulduğunuz her yeni şeyi toplayarak yeni tarifler açmaya çalışmalısınız. Karnınızı her daim tok tutmalısınız, ayrıca en az üç çeşit yemek tüketmeye çalışmalısınız.

Valheim Oynamak İçin İhtiyacınız Olan Minimum Sistem Gereksinimleri

Valheim oynamak için 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerekiyor, ayrıca işletim sistemi olarak Windows 7 veya daha sonrası gereklidir. İşlemci olarak 2.6 GHz Quad Core ve bellek olarak 8 GB RAM şarttır. Ekran Kartı olarak GeForce GTX 950 veya Radeon HD 7970 kullanmalısınız.

Valheim Oynamak İçin İhtiyacınız Olan Önerilen Sistem Gereksinimleri

64-bit işlemci ve işletim sistemine sahip olan Windows 7 veya daha sonrası, Valheim oynamak için gereklidir. İşlemci olarak i5 3GHz veya Ryzen 5 3GHz, bellek olarak 16 GB RAM, ekran kartı olarak ise GeForce GTX 1060 veya Radeon RX 580 yeterlidir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku