Bir Teknoloji Hamlesi

Minecraft Zımpara Taşı Yapımı

0 3.584

Zımpara taşı gerçek hayatta; pürüzlü yüzeyleri pürüzsüzleştirmek amacıyla kullanılan basitçe bir üründür. Minecraft’ta ise zımpara taşı farklı amaçlarla kullanılıyor. Bu zımpara taşının Minecraft’ta farklı farklı kullanım amacı vardır. Minecraft Zımpara taşı yapımı da oldukça basit işlemlerden geçmektedir.

Minecraft Zımpara Taşı Nedir?

Minecraft’ta kullanılan zımpara taşı yaşamımızda kullandığımız zımpara taşından farklı kullanılır. 2 kullanım amacı bulunmaktadır.

Bu kullanımlar şöyledir;

  • Birincide; can kaybı yaşanan eşyalarınızda can sayısına yükseltebilmek amacıyla kullanılır.
  • İkinci kullanımlarda ise; büyü yapılan eşyalarınızın büyülerini ortadan kaldırabilmek amacıyla yapılır.

Zımpara taşı bunlar için kullanılan bir üründür. Ancak gücü ve kullanımı bazı büyülere yetmez. Bağlanma ve kaybolma büyülerine karşı bir etkisi yoktur.

Minecraftta Zımpara Taşı Nasıl Kullanılır?

Zımpara taşı farklı amaçlar için kullanılmaktadır. Zımpara taşı kullanımı oldukça basittir. Zımpara taşının üzerine sağ tuş ile bastıktan sonra karşınıza onarım bir de büyü kaldırma işlemi çıkacaktır.

Büyü kaldırma olayında; kazma, bot, kılıç veya hangi nesnenin büyüsünü kaldırmak istiyorsanız bunun içine atıyorsunuz. Bu araç size büyüsünü bozarak dışarıya veriyor. Ayrıca size ekstra puanlar da yüklüyor.

Onarım olayında ise; canı azan eşyalarınız için uygulayabileceğiniz bir işlemdir. Bu eşyalardan 2 tane olması gerekiyor ki onarım işleminiz yapılsın. Canı az ya da çok fark etmeden o eşyadan 2 tane bulunmasına dikkat edin.

[affiliate_news id=”109″]

Minecraft Zımpara Taşı Nasıl Yapılır?

Minecraft zımpara taşı yapımı için çok fazla bir ürüne ihtiyaç yoktur. 2 tahtaya 2 çubuğa ve 1 taş basamağa ihtiyacınız vardır. Çalışma masasında en üstte bulunan kutucuklardan sağa ve sola çubukları yerleştirin. En üst kısımda ortadaki boşluğa ise taş basamağı yerleştirin. En üste koyduğunuz çubukların hemen altına da tahtaları yerleştirmelisiniz. İşlemler bu kadar kolay ve kısa şekillerde gerçekleşir. Artık sizin de bir Minecraft zımpara taşınız var.

Minecraft Zımpara Taşı Yapımının Avantajları Nelerdir?

Minecraft zımpara taşı yaparak canı azalan eşyalarınıza can alabilirsiniz. Ekstradan puanlar elde edebilirsiniz. Farklı büyüleri ortadan kaldırabilirsiniz. Onarma ve büyü kaldırma işlemlerinden kolay şekillerde yararlanabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku