Bir Teknoloji Hamlesi

Minecraft Komut Bloğu Nasıl Kullanılır

0 216

Minecraft Komut Bloğu Nasıl Kullanılır Sorusu birçok oyuncu tarafından soruluyor Bir komut bloğu, Minecraft’ta redstone ile etkinleştirildiğinde konsol komutlarını yürütmek için kullanılabilen özel bir bloktur. Bu bloklar, birkaç komut içeren küçük görevler ve hatta komut bloklarını kullanan bir ton farklı tetiklenen olay içeren devasa macera haritaları için son derece kullanışlıdır. Tek sınırlayıcı faktör, komut bloğu kreasyonları söz konusu olduğunda hayal gücünüz olacaktır. Komut bloklarına nasıl erişebileceğinizi ve tüm farklı ayarların ve yapılandırma seçeneklerinin bloğun içinde neler yapabileceğinizi istiyorsanız okumaya devam edin.

Minecraft Komut Bloğu Nasıl Kullanılır 2021

Komut bloklarının gücü nedeniyle, bunları sunucunuzda kullanabilmeniz için karşılanması gereken birkaç koşul vardır. Öncelikle, doğrudan sunucu ayarlarında komut bloklarını etkinleştirmeniz gerekiyor. İkinci olarak, bloğu yerleştirebilmek için sunucuda ve yaratıcı modda OP olmanız gerekir. Minecraft Komut Bloğu Nasıl Kullanılır işte detaylar.

Gerekli adımlar:

  1. Çoklu taslak kontrol panelinize gidin ve sol taraftaki yapılandırma dosyaları sekmesini seçin.
  2. Sayfanın en üstünde olacak sunucu ayarları seçin.
  3. Komut Bloklarını Etkinleştir seçeneğini bulana kadar sayfayı aşağı kaydırın.
  4. Bu ayarı Etkin olarak ayarlayın ve ardından kaydet’ti tıklayın.
  5. Ayarın etkili olmasına izin vermek için sunucuyu yeniden başlatın.

Verilen adımları doğru bir şekilde izlerseniz, artık komut bloklarına tam erişime sahipsiniz.

Komut Bloklarını Alma

Bu blokları normalde diğerlerini yaratıcı mod menüsünde bulacağınız gibi bulamazsınız. Bu tür bir bloğu elde etmek için “/ give” komutunu kullanmalısınız. Bu komuta erişmek için sunucuda OP olmanız gerekir. Sunucuda OP durumuna sahip olduğunuzda, kendinize bir komut bloğu vermek için uygun komutu verebileceksiniz.

Komut Bloklarının Kullanımı

Bir komut bloğunuz olduğunda, önceki tüm adımları takip ettiyseniz, onu dünyanıza yerleştirebilmelisiniz. Konsol Komutu giriş alanı, bloğun çalıştıracağı komutu yerleştirmek isteyeceğiniz yerdir. Bu alan 32.500 karakterle sınırlıdır. Bu komutların sunucunun kendisi tarafından yürütüldüğünü düşünürsek. Bu alana girdiğiniz her şey, bloğun redstone ile etkinleştirilmesinden sonra yürütülecektir.

Minecraft’ta Blok Tipi

Minecraft oyununda komut Bloklarının ayarlanabilecekleri üç farklı türü oluyor. Bu, Impulse, Chain ve Repeat komut bloklarını içerir. İmpuls komut blokları tipik turuncu renkte ve bunlar her etkinleştirildiğinde bir kez yürütülür. Zincir komut blokları yeşil olur. Bunlar, etkinleştirildikleri varsayılarak her tetiklendiklerinde yürütülür. Tekrarla komut blokları mor olur. Bunlar, etkinleştirildiklerinde her oyun tıklandığında bir kez çalıştırılır.

Bloğun Koşullu Ve Koşulsuz Ayar İle Durumu

Bloğun durumu Koşullu veya Koşulsuz olarak ayarlanabilir. Koşullu ayar, komut bloğunun yalnızca arkasındaki komut bloğu başarılı bir şekilde yürütüldüğünde yürütülmesini sağlar. Koşulsuz ayar ile komut bloğu yürütülür ve arkasındaki herhangi bir komut bloğunun düzgün bir şekilde yürütülmesi önemli değildir.

Minecraft’ta Kırmızı Taş Ayarı

Kırmızı taş ayarı oldukça basittir. Redstone İhtiyaçları durumundayken, komut bloğu yalnızca Kırmızı taş ile etkinleştirilebilir. Her Zaman Aktif durumunda, komut bloğu bir redstone sinyali olmasa bile her zaman aktif olacaktır.

Minecraft’ta Işınlanma Sistemi

Komut blokları ile sunucunuzda çok ayrıntılı ışınlama sistemleri kurabilirsiniz. Nether’de geleneksel bir nether portal otoyolu kullanmak yerine, haritanızın etrafına birkaç ışınlanma istasyonu kurabilirsiniz. İstasyonlardan birinde kurduğunuz her komut bloğu, bir oyuncuyu bir düğmeye basıldığında haritadaki istasyonlardan başka birine ışınlayabilir. Bunun için kullanmanız gereken komut: “/ teleport @p” dır. Oyuncuların herhangi bir tehlikeli duruma ışınlanmadığından emin olmak için önce ışınlanma konumlarını keşfetmeniz önerilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku