Bir Teknoloji Hamlesi

Minecraft Huni Yapımı

0 157

Minecraft huni yapımı birçok oyuncu tarafından merak ediliyor. Minecraft’a gelen son güncellemelerle birlikte oyuna dahil olan huni, oyuncular tarafından işlerini kolaylaştırmak adına sıklıkla kullanılıyor. Yabancı oyuncuların oyun oynama videoları çekerken kullandıkları huni, Türk oyuncular tarafından da kullanılmak istenen bir oyun eşyası. Türk oyuncular minecraft huni yapımı hakkındaki her detayı merak ediyor. Eğer siz de bu oyunculardansanız bu yazıda bulunan anlatımları dikkate alarak kendinize bir huni yapabilirsiniz.

Minecraft Huni Yapımı 2021

Minecraft huni yapımı
Minecraft huni yapımı

Minecraft’ta sıklıkla kullanılan huninin yapımı için sadece üç tane malzeme gereklidir.

Bu malzemeler şu şekildedir:

  • Crafting masası
  • Beş tane demir
  • Bir tane sandık

Bu malzemelerin arasında yer alan sandığı yapmak birazcık kafa karıştırıcı olabileceğinden yazının devamında sandık yapımını da bulacaksınız.

Minecraft Huni İçin Gereken Sandık Hangi Malzemelerle Yapılır?

Minecraft’ta oldukça sık kullanılan ve eşyalarınızı saklamanıza yardımcı olan sandıkların yapımı için gereken malzemeler oldukça temeldir. Elinizle bile toplayabileceğiniz sekiz adet tahta ile bir sandık yapabilirsiniz.

Minecraft Huni Yapımında Kullanılan Sandık Nasıl Yapılır?

Minecraft’ta sandık yapmak için ihtiyacınız olan tek şey tahtadır, tahta ağaçlardan kolayca çıkabilen bir malzemedir. Sekiz adet tahta parçasını sağdan ilk sütuna ve soldan ilk sütuna üçer tane olmak üzere yerleştirmelisiniz. Ardından en alt satırda ve en üst satırda üç tane olacak şekilde tahtaları yerleştirdiğinizden emin olmalısınız. 3×3 olan üretim ızgarasındaki en ortadaki boşlukta hiçbir tahta olmamalıdır, daha sonrasında işlemi onaylamanız yeterli olacaktır.

Minecraft Huni Nasıl Yapılır?

Crafting masasındaki 3×3 üretim ızgarasını gördükten sonra demir külçelerini soldan ilk sütuna ve sağdan ilk sütuna yukarıdan aşağıya olmak üzere ikişer adet dizmelisiniz. Bu 3×3 üretim ızgarasının tam ortasında yer alan kareye daha önceden yapmış olduğunuz sandığı eklemelisiniz. Bu sandığın altında yer alan kareye de elinizdeki kalan demiri koyduğunuzda huninin resmi okun hemen yanında gözükecektir, ardından yapmanız gereken sadece işlemi onaylamaktır.

Minecraft Huni Hangi Amaçla Kullanılır?

Eğer huniyi sandığın altına yerleştirirseniz sandığın içindekileri bir kara delik gibi sömürür ve yok eder. Eğer sandığın üzerine bir huni yerleştirirseniz huninin içine attığınız eşyalar otomatik olarak sandığın içine girer.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku