Bir Teknoloji Hamlesi

LOL Sistem Gereksinimleri

0 53

LOL Sistem Gereksinimleri ve Lol kaç gb olduğu birçok kişi tarafından merak ediliyor. Farklı yaş gruplarından farklı kişilerin ilgisini çekmeyi başarmış olan LOL oyunu heyecan dolu zamanların yaşanması için büyük bir katkı sağlamış oluyor. Özel karakterleri ve dinamikleri ile birlikte her zaman yüksek keyif sunuyor.

LOL Nasıl Oynanır?

LOL oynanış itibariyle tempolu, rekabete dayalı bir oyun deneyimini oyunculara sunmaktadır. Özellikle rol yapma oyunları arasında son derece yoğun talep gören bir oyun olarak öne çıkmaktadır. Oyundaki karakterlerin dikkat ve ilgi çekici tasarım ve oynanış dinamikleri ile LOL günümüzde pek çok oyuncu tarafından tercih edilen bir oyun olmayı sağlamaktadır. Temelde iki takım farklı savaş alanlarında ve oyun modlarında mücadele etmektedir. Sürekli olarak farklılık taşıyan şampiyonlar, canlı turnuva seçenekleri ile her zaman yenilenen oyunun iç dinamiği bu yüzden özel bir deneyim sunmayı hedeflemektedir.

LOL oynamak için beşer kişilik iki takımın olması gerekmektedir. Bu takımlar 3 koridordan oluşan haritada kendi merkezlerini yıkma mücadelesi içerisine girerler. Bunu yapmak için ise oyuncular farklı değişkenleri kullanmak durumundadır. Söz konusu değişkenler ise her oyuncuya özeldir ve oyuncuların becerilerine göre amaçlarına varmaları da daha kolay hale gelir. Temelde ise strateji oluşturmak için 6 farklı değişken bulunmaktadır. Bu değişkenler ise şampiyonlar, rünler, kabiliyetler, eşyalar, sihirdar büyüler olarak tanımlanmaktadır. Bu seçeneklere göre rakibe üstünlük sağlanabilir ve zafer elde edilebilmektedir.

Oyun sürekli değişken bir yapıda olduğu için her zaman yeni olasılıkları oyunculara sunmaktadır. Bu durum ise LOL’u son derece rekabetçi bir oyun haline getirmektedir.

LOL Sistem Gereksinimleri 2021

LOL oynamak için bilgisayarınızın minimum sistem gereksinimlerini karşılaması gerekmektedir. LOL sistem gereksinimleri şu şekilde;

Minimum sistem gereksinimleri;

 • İşletim Sistemi (OS): Windows 7, Windows 8, ya da Windows 10,
 • İşlemci (CPU): 3 GHz işlemci (SSE2 yönerge kümesi veya daha üstünü desteklemeli),
 • Bellek (RAM): 2 GB RAM,
 • Ekran Kartı (GPU): Shader 2.0b sürümü uyumlu ekran kartı,
 • 1920×1200’e kadar ekran çözünürlüğü,
 • DirectX: DirectX v9.0c veya daha üst sürüm desteği,

Tavsiye edilen sistem gereksinimleri;

 • İşletim Sistemi (OS): Windows 10,
 • İşlemci (CPU): 3 GHz çift çekirdekli işlemci,
 • Bellek (RAM): 4 GB RAM,
 • Ekran Kartı (GPU): Nvidia GeForce 8800 veya AMD Radeon HD 5670,
 • DirectX: DirectX v9.0c veya daha üst sürüm desteği

LOL Kaç GB?

LOL depolama olarak oyuncunun bilgisayarından 12 GB alan istemektedir. Oyuncu güncellemeleri ve farklı modlar ile bu rakam 16 GB’a kadar çıkabilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku