Bir Teknoloji Hamlesi

Hearts Of İron 4 Açılmama Sorunu

0 763

Strateji oyunları meraklılarının asla kaçırmaması gereken bir oyun olan Heart of Iron 4, ikinci dünya savaşı temalı bir oyundur. Bu kült oyunda bazı kullanıcılar, oyunun açılmama sorunu ile karşılaşmaktalar. Pek çok kişi oyunu tamamen silip tekrar yükleme seçeneğine başvurur. Peki, hearts of iron 4 açılmama sorunu için daha farklı bir çözüm yolu var mıdır?

[affiliate_news id=”508″]

Hoi4 Tıklıyorum Açılmıyor

Bu durumda yapılması gereken ilk işlem, Steam açmak olacaktır. İzlenmesi gereken adımlar şöyledir;

  • Steam’a gelindiğinde “Kütüphane” bölümüne tıklanır.
  • Sol kısımda listelenen oyunlar arasından Hearts Of Iron bulunur ve sağ tıklanır.
  • Özellikler seçeneğine girilir.
  • Yerel Dosyalar bölümüne giriş yapılır,
  • En altta görülecek olan “Oyun Dosyalarının Bütününü Doğrula” seçeneğine basılır,

Bu işlemin ardından sistem otomatik olan eksik dosyaları tarayacaktır. Eğer eksik bir dosya varsa otomatik olarak yükleyecek ve yenileyecektir.

Hoi4 Launcher Açılmıyor

Steam üzerinden eksik dosya kontrolü yapılmasının ardından, sistem donanımının güncellemeleri yapılmalıdır. Driver güncelleştirmeleri için resmi sayfaların tercih edilmesinde yarar olacaktır. Bunun yanı sıra, çeşitli driver güncelleme programları ile de bileşenler son sürüme güncellenebilir.

Hearts Of İron 4 Açılmama Sorunu 2021

Steam ve driver güncelleme adımları tamamlandığında, oyunlar için gerekli olan programlar kontrol edilmelidir. Eğer bu programlar yüklü değilse yüklenmeli ve güncelleştirme işlemleri yapılmalıdır. Bunlar, oyunlar için gerekli olan ve oyun performansını etkileyen demirbaş programlardır. Google arama motoruna direk olarak program ismi yazılarak, official indirme ve güncelleme sayfalarına ulaşılabilir.

İndirilmesi ve güncellenmesi gereken programları şunlardır;

  • Microsoft Visual C++ 2010 SP1 Redistributable Package,
  • Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package,

İlgili programlar bilgisayar sisteminde kurulu değilse yüklenmeli, eğer kuruluysa güncelleştirmeleri yapılmalıdır.

Hoi4 Yükleme Ekranında Kapanıyor

İlgili tüm adımların yapılmasının ardından oyuna girmek denenmelidir. Oyuna hala giriş yapılamıyor ve oyun yükleme ekranında kapanıyorsa, Bilgisayarım>Belgeler>Paradox Intractive>Heart Of Iron 4 klasörüne gidilmelidir. Belgelerim bölümünde bulunan bu klasörün içerisinde yer alan, “shadercache” ve save games” klasörleri “Delete” tuşu ile silinmelidir.

Bu iki klasörün silme işleminin ardından, oyuna girişte herhangi bir sorun yaşanmayacak, oyuna giriş başarılı bir şekilde gerçekleştirilecek, hearts of iron 4 açılmama sorunu tamamen çözüme kavuşturulacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku