Bir Teknoloji Hamlesi

Evde Oynanan 2 Kişilik Oyunlar Nelerdir?

0 187

Evde kardeşinizle, anne-babanızla ya da arkadaşınızla birlikte oynayabileceğiniz birçok oyun çeşidi bulunmaktadır. Tek başınıza oyun oynamayı sevmeyen biriyseniz, iki kişi ile oynayabileceğiniz oyunlardan dilediğinizi seçerek eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Peki, evde oynanan 2 kişilik oyunlar nelerdir? Evde oynanan 2 kişilik oyunların sayısı oldukça fazladır.

Ateş Ve Su

Evinizde bilgisayarınız ve internetiniz var ise ateş ve su oyununu oynayabilirsiniz. İki kişi ile oynanan bu oyun, son zamanların en popüler oyunlarından biridir. Ateş ve suyu oynamak için göreviniz olan elmasları toplayarak aşamaları geçmeniz gerekir. Ateş ve su oyunu aynı zamanda zeka gelişimine katkı sağlayan bir oyun çeşidi olarak karşınıza çıkmaktadır.

Sıcak-Soğuk Oyunu

Sıcak-soğuk oyunu da iki kişi ile oynanan oyunlar arasındadır. Evde canınız sıkıldığında kolaylıkla oynayabileceğiniz bir oyun çeşididir. Bu oyunda herhangi bir nesneyi saklamanız gerekir. Nesneyi saklayan kişi sıcak ve soğuk yönlendirmesini yaparak karşıdaki kişinin nesneyi bulmasını sağlar. Böylece nesnenin bulunmasına yardımcı olur.

Sos Oyunu

Evde oynanan 2 kişilik oyunlar arasında yer alan sos oyunu, son derece eğlenceli bir oyundur. 10×10 şeklinde kutular çizilir. Bu kutular içerisinde S ve O harflerini yazarak ”SOS” kelimesini tamamlamanız gerekir. Kelimeyi tamamladıkça puan kazanırsınız. Dilerseniz kutu sayısını daha da fazlalaştırabilirsiniz. Ancak orantılı bir şekilde artırmanız gerekir.

Evde Oynanan 2 Kişilik Oyunlar Nelerdir?
Evde Oynanan 2 Kişilik Oyunlar Nelerdir?

Kelime Avı Oyunu

Evde oynanan 2 kişilik oyunlar arasında yer alan kelime avı, oldukça popüler bir oyundur. Kelime avı oynamak için iki kişi olmanız yeterlidir. Oyuna başlamak için herhangi bir hece belirlenir. Örneğin ”ke” hecesi ile başlayabilirsiniz. Bu hecenin devamına uygun olan kelime bulunarak oyun devam ettirilir. Böylece türetilen kelimenin hecesi kullanılarak oyun oynanır.

Evde Oynanan 2 Kişilik Diğer Oyunlar Nelerdir?

Evde oynanan 2 kişilik oyunlar, hiçbir masrafa girmeden oynayabileceğiniz oyunlardır.

Evde oynanan 2 kişilik oyunlardan bazıları şunlardır:

  • Kafa topu
  • İsim/şehir/hayvan
  • Bom
  • Kelime türetme
  • Tombala

Bu gibi oyunlar evde 2 kişilik oynayabileceğiniz oyunlar arasında yer almaktadır. Sevdiklerinizle eğlenceli vakitler geçirmek için dilediğiniz oyunu evinizde oynayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku