Bir Teknoloji Hamlesi

Evde Hangi Oyunları Oynayabiliriz?

0 91

Evinizde sıkıldığınızda ailenizde ya da arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz binlerce oyun bulunmaktadır. Ancak bu oyunlardan bazıları daha fazla popülerliğe sahiptir. Peki evde hangi oyunları oynayabiliriz? Bu oyunlar arasından dilediğinizi evinizde ister ailenizle isterseniz de arkadaşlarınızla keyifle oynayabilirsiniz. Böylece hem eğlenir hem de evinizde mutlu dakikalar yaşayabilirsiniz.

Tabu Oyunu

Eğer 4 kişilik ya da daha fazla kişiden oluşan bir aile yapınız var ise evinizde tabu oyununu oynayabilirsiniz. Son zamanlarda oldukça fazla popüler hale gelen tabu oyunu, son derece kolay bir oyundur. Tabu oyununu oynamak için iki grup olmanız gerekir. Kartta bulunan kelimeyi, altında yazan yasaklı kelimeleri kullanmadan anlatmalısınız. Bu anlatımı ise süre dolmadan tamamlamanız ve arkadaşlarınızın kelimeyi bilmesi gerekiyor.

Evde Hangi Oyunları Oynayabiliriz?
Evde Hangi Oyunları Oynayabiliriz?

İsim-Şehir-Hayvan

İsim-şehir-hayvan oyunu evde oynayabileceğiniz oyunlar arasında bulunmaktadır. Bu oyunu oynamak için iki kişi olmanız da yeterlidir. Belirlenen harf ile başlamak kaydıyla isim, şehir, hayvan, eşya, bitki ve sanatçı bulunur. Bunları belirlenen sürede bulamayan kişiler ise o kategoriden puan alamazlar. Aynı kelimeyi bulan kişiler 5 puan alırken farklı kelimeleri bulanlar 10 puan alır.

Kulaktan Kulağa

Oldukça eski oyunlardan biri olan kulaktan kulağa, evde oynayabileceğiniz bir oyun çeşididir. En az üç kişiyle oynanan bu oyunda ilk sırada yer alan kişi kendisinden sonra gelen kişinin kulağına bir kelime söyler. İkinci sıradaki kişi ise üçüncü sırada yer alan kişinin kulağına bu kelimeyi kısık bir şekilde söyler. Ardından son kişi söylenen kelimeyi sesli bir şekilde açıklar. Eğer kelimeyi yanlış bilirse oyunda yanar.

Sessiz Sinema Oyunu

Sessiz sinema oyununda bir kişi karşısındaki kişilere jest ve mimikleri ile aklında tuttuğu filmi anlatmaya çalışır. Bu oyunda kesinlikle sesli anlatım kullanılmaz. Anlatılan filmi bilen kişi oyunu kazanır ve daha sonra o kişi anlatım yapar.

Evde Oynayabileceğiniz Diğer Oyunlar

Evde oynayabileceğiniz oyunlar saymakla bitmez denecek kadar çoktur. Evde oynayabileceğiniz oyunlardan bazıları ise şunlardır:

  • Tombala
  • Karaoke
  • Jenga
  • Evet/Hayır
  • Kelime üretme
  • Birbirini tanıma
  • Bom

Gibi oyunları evde sevdiklerinizle beraber oynayıp, daha eğlenceli ve unutulmaz anlar geçirebilirsiniz. Bunun dışında daha farklı oyunlar da türetebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku