Bir Teknoloji Hamlesi

Zula Oyunu Kaç Yaş İçin Uygundur?

0 233

Zula, bir video oyun çeşididir. Çok fazla oyuncu sayısına sahip olan Zula, tahmini olarak 2016 yılında yayımlanmıştır. Oyun tür olarak bir savaş oyunu olarak adlandırılıyor. Bu yüzden de belirli bir yaş sınırlaması var. Savaş oyunları için gerekli olan yaş sınırlamaları çocuklar için büyük önem taşıyor. Bu nedenle Zula, belirli bir yaş sınırlamasına sahip. Peki zula oyunu kaç yaş için uygundur?

Zula Oyunu Yaş Sınırlaması

Son dönemlerde aileler çocuklarının oynadıkları oyunlar konusunda oldukça endişeli. Bunun sebebi oyunların içerikleri ve getirdiği sonuçlar. Belirli oyunlar için gerekli olan yaş sınırlaması Zula için de geçerli. Birçok kişi tarafından merak edilen sorulardan birisi de zula oyunu kaç yaş için uygundur? Sorusudur. Zula oyunu için getirilmiş olan yaş sınırlaması 15 yaş ve üstüdür. Kısacası bu oyunu oynayabilecek kişilerin yaşı 15 yaşının üstünde olmalıdır.

Zula Oyunu Yaş Sınırlaması Sebepleri

Zula oyunu belirli yaşlar için uygundur ve bu durumun bazı sebepleri vardır. Bu sebepler;

  • Oyun İçeriği
  • Oyuncu Çeşitliliği
  • Oynama Şekilleri

Bu ve bunlar gibi sebepler yüzünden Zula oyununda belirli bir yaş sınırlaması vardır. Bunların her biri göz önüne alınarak oyun oynanmalıdır. Ailelerin oyunlar için dikkate alması gereken unsurlar, Zula oyunu için de geçerlidir.

Zula Oyunu Kaç Yaş İçin Uygundur?
Zula Oyunu Kaç Yaş İçin Uygundur?

Oyun İçeriği

Zula oyunu, içerik olarak bir savaş oyunu sayılır. Bu nedenden dolayı da oyunun bazı sınırlamaları vardır. Bu sınırlamalardan birisi de yaş sınırlamasıdır. 15 yaş altı çocuklarda savaş ve kavga tarzı oyunların yan etkisi olabileceğinden bu oyunda yaş sınırlaması vardır.

Oyuncu Çeşitliliği

Zula oyununda çok fazla oyuncu vardır ve bu oyuncular birçok ülkeden oyunu oynar. Bu oyuncu çeşitliliği 15 yaş altı çocuklar için zararlı olabilir. Bu nedenle Zula oyunu bir yaş sınırlamasına sahiptir. Her gruptan insanın yer aldığı bu oyunda 15 yaş üstü sınırlaması oldukça gereklidir.

Oynama Şekilleri

Zula oyunu içerisinde silah ve benzeri gibi savaş aletleri yer alır. Aynı zamanda savaşma teknikleri ve şekilleri de oyun içerisindedir. Bu da oyunun getirmiş olduğu yas sınırlamasındaki sebeplerden birisidir. Küçük çocukların bu oyunu oynamasını engellemek üzere oyun için belirli bir yaş uygunluğu sınırlaması vardır.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku