Bir Teknoloji Hamlesi

Minecraft Yağmur Durdurma

0 51

Minecraft yağmur durdurma işlemi aslında çok basittir. 2011 yılından beri oyun sevenlerin dikkatini çeken oyunlardan bir tanesi olan Minecraft sabit şekilde iki moddan oluşur. Hayatta kalma ve yaratıcı mod adıyla anılan bu modların genel olarak her ikisi de tercih edilir. Hayatta kalma adıyla bilinen modun temelinde madencilik yapmak, odun toplamak ve birşeyler üretmek vardır.

Bunların amacı zombilerden korunmak olduğundan hayatta kalmak adına yapılması önemlidir. Diğer modda ise zombiler olmamasının yanında eşyaların tamamına erişim şansı da vardır. Uzun süredir var olmasına karşılık hala popüler oyunlar arasında bulunur. 126 milyondan fazla kişinin oynadığı bir oyun olması yağmur durdurma gibi bazı özelliklerin merak edilmesine neden olur.

İlgili Yazı: Minecraft Kar Yağdırma Komutu

Yağmur Durdurma Nedir?

Oyunun yapısı gereği hava durumu oldukça dinamik bir şekilde değişkenlik gösteriyor. Gece ve gündüz şeklinde olan zaman dilimlerinde gündüz hava açıkken gece yağmur veya kar yağabiliyor. Şimşeklerin de olduğu yağmurlu ortamlarda bulunmak istemeyenler de olabiliyor. Bu durum oyun içinde yağmur yağmasını engelleyecek komutların araştırılmasına neden oluyor.

Minecraft Yağmur Durdurma Nasıl Yapılır?

Yağmur durdurma işlemi için oyunda aktif edilmesi gereken bir modu bulmak gerekir.

Oyunun yazı yazmak için kullandığınız kısmına:

  • /weather clear yazmanız gerekir,
  • Oyunda hava açılacaktır,
  • Gece ve gündüz farkı olmadan yağmur duracaktır.

Görüldüğü üzere kolay bir komut ile oyunda modunuzu yansıtacak yağmurlu veya güneşli havaya geçme şansınız olur.

Minecraft Yağmur Yağdırma

Durması kadar yağmasını isteyenlerin de olduğu bir oyundur. Bunun olması için beklemeniz gerekmez. Aynı şekilde komut kısmına /weather rain yazmanız durumunda aktif olacaktır.

Yağmur Yağması veya Durması İçin Kodların Kullanımı

Görüş mesafesinin korunması ve oyunda daha çok başarılı olmak adına yağmurun yağması engellenmek isteniyor. Oyunda elde etmeniz gereken bir malzeme olmadığında yağmuru dinlemek isteyince yağmasını sağlayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku