Bir Teknoloji Hamlesi

GTA 5 Siyah Texture Sorunu

0 327

Gta 5 siyah texture sorunu birçok kişi tarafından yaşanıyor. Bilindiği gibi GTA popüler oyunlar arasında üst sırada yer alır. GTA serisinin 5. oyunu ile bu popülerlik daha da yükselmiştir. Günümüzün oyun teknolojilerine ayak uyduran ve yüksek çözünürlüklü oyun grafikleri ile karşımıza çıkan GTA V, sistem gereksinimleri açısından da oldukça yüksektir. Oyuncuların sıklıkla yasadığı gta 5 siyah texture sorunu için, belli başlı çözümler mevcuttur. Bu sorunu çözüme ulaştırabilmek için yapılması gerekenler alt başlıklarda detaylı bir şekilde incelenebilir.

GTA 5 Siyah Texture Sorunu
GTA 5 Siyah Texture Sorunu ve Çözümü

GTA 5 Texture Sorunu

Textureler, sahnede yer alan objelerin kaplamalarıdır. Textureler, duvar kağıtlarına benzetilebilir. Oyunda, textureler siyah olarak görünüyorsa, bu durumun donanımsal veya yüklenmemiş bir programdan meydana geliyor olması mümkündür.

[affiliate_news id=”448″]

GTA 5 Siyah Ekran Sorunu

Öncelikle bilgisayar donanımının oyunun istediği sistem gereksinimlerini karşıladığından emin olunmalıdır. Ekran kartı güncellemeleri mutlaka yapılmalıdır. Ekran kartı özellikleri incelenmeli ve GTA V oyununu kaldırıp kaldırmayacağı kontrol edilmelidir. Ekran kartı özelliklerine; Windows arama çubuğuna “dxdiag” yazarak ve “Komut Çalıştır” adımlarını takip ederek bakılabilir.

GTA 5 Siyah Texture Sorunu Çözümü 2021

GTA 5 siyah ekran sorununa çözüm üretilebilmesi için yapılması gerekenler sırasıyla şöyledir;

  • Ekran kartı güncelleştirmeleri denetlenmeli ve varsa yapılmalı,
  • Visuall C++ son güncel sürümüne yükseltilmeli,
  • DirectX programı sistemde yüklü olmalı, değilse hemen yüklenmelidir. Eğer yüklüyse en son sürümüne güncellenmelidir,
  • Windows güncelleştirmeleri denetlenmeli ve ilgili güncelleştirmeler yapılmalıdır,

Sistemin doğru bir şekilde çalışabilmesi için ilgili güncelleştirmelerin hepsi eksiksiz yapılmalıdır. “Dxgiag” ve “Komut Kalıştır” seçeneğine gidildiğinde, “Ekran” bölümünden ekran kartı özellikleri öğrenilebilir. Bu bölümden öğrenilen ekran kartı özellikleri ile, oyunun düzgün çalıştırılabilmesi için gereken ekran özellikleri karşılaştırılmalıdır. Eğer mevcut ekran kartının özellikleri düşükse, oyun ayarlarından grafik seçenekleri daha düşük bir seviyeye indirilmelidir.

GTA 5 Siyah Ekran

Tüm donanım ve program güncelleştirmelerinin yapılmasının ardından siyah texture sorunu mutlaka çözüme ulaşacaktır. Eğer geri dönüştürülemez bir sorun yaşanıyorsa, oyunun save dosyaları yedeklenmeli ve oyun kaldırılarak tekrar yüklenmelidir. Bilgisayar oyunlarında en önemli bileşen ekran kartıdır. Bu sebeple, öncelikle ekran kartı güncelleştirilmeli, ardından oyun kontrol edilmeli, sorun devam ediyorsa diğer güncelleştirme adımları eksiksiz bir şekilde yapılmalıdır. Tüm adımlar tamamlandığında, gta 5 siyah texture sorunu çözüme kavuşacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku