Bir Teknoloji Hamlesi

CS GO CFG Nereye Atılır

0 88

CS GO CFG Nereye Atılır merak ediliyor. Dünyanın en popüler FPS oyunlarından bir tanesi olan CS GO, içerisinde pek çok farklı dosyayı barındırır. Oyuncunun oyunu tamamen kişiselleştirmek ve kolay hale getirmek için tercih edebileceği işlemlerden bir tanesi CFG dosyasıdır. Oyuncuların sıklıkla başvurduğu yöntemlerden bir tanesi olab CFG dosyasının hangi dosya içerisine atılacağı konusu ise henüz bu işlemi yapmamış olan oyuncular için merak unsurudur.

CS GO Nedir?

Oyun dünyasında uzun zamandır varlığını koruyan Counter Strike oyununun uzantısı olarak geliştirilen CS GO, ilk sürümü kadar rağbet gören oyun seçeneklerinden biridir. Dünya üzerinde binlerce oyuncu kitlesine sahip olan CS GO içerisinde yer alan dosyalar arası yapılan transfer işlemi, oyunun daha kolay bir şekilde oynanmasını sağlar.

CS GO CFG Dosyasını İndirme

Oyundaki ayarlarını kişiselleştirmek ve oyunu daha kolay bir hale getirmek isteyen oyuncuların oyun dosyaları içerisinde yer alan CFG dosyasının yerini değiştirmeleri gerekir. CFG dosyasını değiştirebilmek için öncelikle bilgisayara başka bir kaynak üzerinden indirme işleminin yapılması gerekir. CFG dosyası indirilerek kurulumu gerçekleştirilir ve CS dosyalarının içerisine atılarak işlem tamamlanır.

CS GO CFG Nereye Atılır

CFG dosyasını indirme işlemi tamamlandıktan sonra;

  • Kurulumunun yapılması
  • Sonu .cfg ile bütün dosyaların bir araya toplanması ve ayrıştırılması
  • Steam ya da Steamapps’ giriş yapılması ve ardından Common ve Counter Strike Global Offensive-csgo-cfg klasörünün bulunması
  • Sonu .cfg ile biten tüm dosyaların bu klasör taşınması
  • Oyunun kapalı olduğu durumlarda taşıma işleminin yapılması
  • Oyuna tekrar giriş yapıldığında konsolun açılıp exec_dosyaadi.cfg kodunun girilmesi gibi adımların uygulanması gerekir.

CS GO CFG Kodu Zararlı Mıdır?

CS GO oyununda kullanmak üzere başka bir kaynak üzerinden indirilmiş olan CFG kodları normal oyun esnasında oyuncunun hesabına herhangi bir zarar vermez. Ancak rekabet maçlarında CFG kodu ile oyun oynayan kişilerin başka oyuncular tarafından ya da sistem tarafından tespit edilmesi durumunda oyuncunun hesabı banlanır. Bu nedenle oyuncunun CFG dosyasını rekabet maçıma girmeden önce pasif hale getirmesi gerekir. CS GO oyununda bu zamana kadar üretimi sağlanmış tüm CFG dosyalarında banlanma sorunu görülmüştür.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku