Bir Teknoloji Hamlesi

CS GO Black Bar Kaldırma

0 448

CS GO oyunu da dahil olmak üzere bir çok oyunda, siyah bar sorunu yaşanır. Bu sorun, ekran ayarlarından kaynaklanan ve çözümü oldukça kolay olan bir meseledir. Ekranda yer alan siyah bar, oyunda istenmeyen bir görüntüdür. Oyuncular için oldukça can sıkıcı olan bu durum, herhangi ek bir programa veya ücrete gerek kalmadan, oldukça kolay bir yöntemle çözülebilir. Gelelim CS GO Black Bar kaldırma yöntemlerine.

CS GO Black Bar Sorunu

CS:GO black bar sorunu, ekranın üstünde ve altında yer alan siyah çizgilerdir. Bu sorun ekran ölçülerinden kaynaklanır. 16:9 ve 4:3 ekran oran tercihlerinden kaynaklanır. Bu sorunu ortadan kaldırmak oldukça basittir. Yalnızca ekran ayarlarına girilmeli ve ilgili tercihler değiştirilmelidir.

İlgili Yazı: CS GO Ping Düşürme Yöntemleri

CS GO 4:3 Siyah Bar Kaldırma 2021

CS GO siyah bar sorunu, ekranın 4:3 oranında kullanılmasından kaynaklanır. Bu sorunu çözüme ulaştırmak için yapılması gerekenler şöyledir;

  • Bilgisayar masaüstüne gelinir ve boş bir alanda mouse sağ tuşuna tıklanır,
  • Sahip olunan ekran kartı ismi ile görüntülenen “Grafik Ayarları” seçeneğine tıklanır. Bu seçeneğin ismi, “Intel Grafik Ayarları” şeklindedir,
  • Bu sayfa biraz geç açılacaktır. Ekrana gelen sayfada altı adet yan seçenek bulunur,
  • Bu seçenekler arasından “Ekran” seçeneğine tıklanır,
  • Ekran bölümünde “Ölçeklendirme” kısmına gidilir. Bu kısımda yer alan “Tam Ekrana Ölçeklendir” seçeneği tercih edilir,
  • Ardından “Uygulama Ayarlarını Geçersiz Kıl” seçeneği işaretlenir,

Grafik ayarları içerisinde yer alana “Ekran” bölümünden yapılan bu ayarların ardından, pencerenin alt kısmında yer alan “Uygula” butonuna tıklanarak, tercihler kaydedilir.

[affiliate_news id=”94″]

Windows 10 Black Bar Kaldırma

Bu işlem Windows 7, 8 ve 10 sürümlerinde yapılabilir. Windows’un güncel sürümünde ilgili adımlar izlendiğinde, bu sorun tamamen ortadan kalkacaktır. Grafik ayarları bölümüne girebilmek için masaüstünde boş bir alana sağ tıklamak yeterlidir. Seçenekler arasında ekran kartı modeli ismi görüldüğünde, bu seçenek üzerinden grafik ayarlarına ulaşılabilir.

Bu işlemde en çok düşülen hata, uygula butonuna basmadan pencereyi kapatmaktır. Adımlar eksiksiz bir şekilde tamamlandığında, pencere x (çarpı) butonuna tıklanarak kapatılmamalıdır. Mutlaka pencere altında bulunan “Uygula” seçeneğine basılması gerekir. Uygulama yapıldığında ve tekrar oyuna giriş yapıldığında, 4:3 ekran oranı sebebiyle meydana gelen black bar sorunu ortadan kalkacak ve oyun tam ekran olacaktır.

CS GO Black Bar Kaldırma Videosu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku